Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabad most hitelt felvenni?

F.S.G. kérdése:

Szabad most hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Lakáshitel lenne, de félek belevágni. Főként a koronavírus hatásai miatt nem tudom mit tegyek.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. márc. 13. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha fix munkahelyed van, akkor igen. Mert a kamatok innentől csak nőni fognak, viszont simán lehet, h a lakásárak csökkenni.
2020. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem! Gazdasági hanyatlás lesz, munkahelyek fognak megszűnni, a forint kamata pedig akár drasztikusan is emelkedhet, ami a törlesztő részletek emelkedésével fog járni. Senki sincs biztonságban, és kétséges a jövő!
2020. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most egyértelműen nem!!!
2020. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Ezért jár jól, ha fix kamatra vesz fel hitelt...
2020. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
A kettes összefoglalta, ez sokkal durvább lesz mint a 2008-as válság. Most semmiképp.
2020. márc. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én júniusig elhalasztanám.
2020. márc. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most? És ha 3-10 év mulva erne utol ez a vírus ? Hitelt bármikor "szabad felvenni" más kérdés jogy rajtad kívül álló okok miatt mikor nem lesz előnyös, hogy egy csökkenő értékű ingatlanra felvetelkori érték szerinti magasabb összegre kamatos hitelt kellene fizetned akkor is ha megszűnik a bevételi forrásod. Ne legyenifazam, de igy lesz a fix kamatos meg bavavarokbol devizahitel -szerű " már a háromszorosàt kifizettem az ingatlan értékének a banknak" c. mondóka es siránkozás idővel.


Semmi jelentősége, hogy mikor veszel a nyakadba hosszú lejáratú kötelezettségét e téren. Bármikor előállhat rajtad kívül álló ok miatt előnytelen helyzet már meglévő hitel esetére is.


Max spekulalhatsz hogy 3-5 év mulva hitel nélkül is megvásárolható lesz az az ingatlan amire ma még kamatos hitelt akarsz felvenni 10-20 évre.

2020. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Végtörlesztésnél NEM kell a kamatokat kifizetnie, ergo ha el kellene adnia az ingatlant, akkor csak egy 1%-os végtörlesztési díjat kellene a megmaradt TŐKÉN felül fizetnie. Én inkább most vennék fel, amíg nem emelik a kamatokat, min. 10 év fix-re.
2020. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!