Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Diákhitel-re is vonatkozik...

A Diákhitel-re is vonatkozik a törlesztési moratórium?

Figyelt kérdés

2020. márc. 18. 18:23
 1/6 anonim válasza:
100%
Nem tudom, de nagyon úgy tűnik, hogy nincs sok értelme ennek az intézkedésnek. Én kb. 750 ezer forint diákhitel tartozst halmoztam fel egyetem alatt, eddig 100 ezret tudtam törleszteni (10 hónap alatt). Na most ha semmit nem fizetnék az év hátralévő részében, akkor majdnem a kezdeti összegre ugrana vissza a tartozásam a kamat miatt. Tehát 100 ezret kifizettem arra hogy + 1 évig kitoljam a fizetést.
2020. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem viszont szükségem van arra, hogy felfüggesszék.

Ezért kérdezem.

2020. márc. 18. 18:52
 3/6 anonim válasza:
Szerintem minden hitelt felfüggesztenek. Miért lenne ez kivétel? A diákhitelt amúgy is az államnak törleszted, szóval a bankoknak nincs is ráhatása erre.
2020. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 1


1,99% a DH1 kamata, vagyis a 750 ezer forintos tartozásod kb. 15000 forintot kamatozna egy egész év alatt. Nem is éri meg a kötelezőnél többet fizetni, mert az infláció magasan 1,99% fölött van. Majd ha nő a kamat, akkor át kell gondolni a törlesztést, de nyilván tilos nem lesz előtörleszteni továbbra sem.


DH2 kamata meg 0, szóval azt meg végképp nincs értelme fizetni, amíg nem muszáj.

2020. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es jól mondja.


Arról nem is beszélve, hogy az ember külföldre költözik és ott fog dolgozni, pénzt keresni, akkor megint csak nyerek a halasztáson, mert száll el az euró.


Magyarul minél később törlesztek annál egyszerűbb lesz visszafizetni, mert ugyanannyi euróm egyre több és több forintot ér.

2020. márc. 18. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:

A Diákhitel Központ azt nyilatkozta, hogy rájuk is vonatkozik a felfüggesztés:


[link]

2020. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!