Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékot sem kell...

Lakástakarékot sem kell fizetni a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Az ERSTE-nel vagyok, ott önmagában nincs szüneteltetési opció. Így sem lesz?
2020. márc. 20. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez nem hitel, ezért fizetned kell.
2020. márc. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

A Gy.k.-n most kb napok óta az mutatkozik meg, hogy sokan azt se tudják mit fizetnek, mibe fektettek, mit vettek fel évekre...


Az ltp az nem hitel, hanem kötelezettség egy megtakarítási formához. annak lejárta után van pl. fund aesetén is hitel, amire mint hitel vonatkozik a moratórium.

2020. márc. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Bár nekem nem Erste-s van, de nekem soha nem volt kötelező. Ha nincs fedezet a számlámon amiből levegyék, akkor nem veszik le. (és nem nyomja mínuszba a számlám)
2020. márc. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
LTP-t eddig se volt kötelező. Nem fizeted semmi nincs.
2020. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sőt kérdező, a gázszámlát is be kell fizetni!
2020. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xswerdy ***** válasza:

mármint ha az LTP-vel a megtakarítási időszakban vagy, akkor igaz az, amit eddig írtak. Ha meg hiteled van az LTP-hez, arra az vonatkozik, mint minden hitelre.


Az LTP megtakarítási időszakban viszont szigorú szabályai vannak, hogy mikor jár az állami támogatás. Pl. ha a megtakarítási éved végén betolod az éves vállalt összeget, akkor nem kapod meg csak részben az állami támogatást. Szóval ha nem rendszeresen fizeted, akkor eleshetsz a támogatás egy részétől.

2020. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves második, tisztában vagyok azzal, hogy a LTP nem hitel, viszont ha nem fizetem egyrészt az állami támogatás arra az időszakra bukta, valamint, mivel kedvezménnyel kötöttem a szerződéseimet, azt ki kell fizetni, ha 3 hónapig nem tudod befizetni a lakástakarékot. Ezek tízezrek, amik most fájnának. Szóval ezért kérdeztem, hogy van-e valami méltányosság LTP-vel kapcsolatban.
2020. márc. 20. 11:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet kérvényezni szüneteltetést. Pl. OTP esetében 1 év szünet is lehetséges. Gondolom más banknál is van lehetőség.
2020. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is Kérvényeztem a szüneteltetést április 2-án személyesen a fiókban, aztán áprilisban és májusban is ugyanúgy levonták a 20 000 Ft Megtakarítási összeget.


Úgyhogy lesz még egy köröm a fiókban, mert hihetetlen hogy ilyen “extra bonyolult” dolgot nem tudnak beállítani, és ami a legszomorúbb, hogy egy munkanélküli számára 40 000 Ft sok pénz...

2020. máj. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!