Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kialakult helyzet miatt...

A kialakult helyzet miatt várható a közeljövőben kamatemelés?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 5. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
A héten már megvolt
2020. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jegybanki alapkamatra értettem.
2020. ápr. 5. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:

„A héten már megvolt” # 1 2020. ápr. 5. 15:16

Elnézést kérek, de mi volt meg a héten? A jegybanki alapkamat alakaulása 2014. augusztus 1. és 2020. április 5. (mai nap) között:

• képen: [link]

• a link: [link]

Az MNB által megállapított jegybanki alapkamat (kérdéshez kulcsszavak) 2016. május 25. óta változatlan.

2020. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1 Én úgy tudom, hogy csak bejelentették, mint lehetséges opció, mégsem emeltek.
2020. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mint látható az MNB alapkamat módosítás nélkül is tudott közvetett módon emelni a bankközi kamatokon.
2020. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, de ez a kérdés most kifejezetten a jegybanki alapkamatra vonatkozott. A kulcsszavakhoz beírtam, sajnálom, hogy a kérdésben nem írtam le konkrétan, azt hittem egyértelmű, de akkor ezt most pótolom.
2020. ápr. 5. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:

nem valószínű, mert akkor igazán tönkrevágnának mindent.

így is az lesz mondjuk. az EKB eddigi politikája vezetett ide, a mostani politikája meg kényszerpályán van, bár ez súlyos recesszióhoz fog vezetni - stagfláció, majd hiperinfláció, ki tudja mikor lehet belőle kimászni. de az EKB-val szembemenni meg nem okos dolog, szóval nincs sok választási lehetőség, és kb. minden a sötét fekete lyukba vezet.

2020. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!