Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen befektetést és hol...

Milyen befektetést és hol válasszak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék a gyerek számára megtakarítást. Kb 15-20e FT-ot tudnék havonta a számára félretenni. Olyan befektetést keresek ami 20 év múlva jelentős megtakarítást eredményez. Olvatam egy cikket, hogy a befektetett összeg kamatos kamatai és a havi fix összeg ilyen tud lenni, de nem ítrák hol van lyen lehetőség. Illetve ha van valami más jó vagy jobb ötlet azt is szívesen fogadom.
2010. júl. 27. 12:10
 1/1 anonim ***** válasza:

én a helyedben biztosan valamilyen befektetési alapba fektetnék. Ez jóval rizikósabb, mint ha bankba rakod és ott a kamatos kamatot adja (4-5%-ot).

Nekem is különböző alapokban vannak a megtakarításaim, van olyan, ami a múlt évben 20%-ot hozott, viszont van olyan is, ami 1-et. Sőt, tavaly előtt (a válság idején) volt olyan is, ami veszteséget termelt. Viszont 20 év hosszú idő, az alatt megéri kockáztatni, mert éves szinten nekem is összejön a 10-15 %...

Ennek másik hátránya, hogy érdemes évente foglalkozni vele, nem elég berakni és ott várni a hozamot, kezelni kell. De erre is vannak privát bankárok, aki ezt nézik. Ez annál jóval hosszabb, mint hogy itt le tudjam írni.

Ha konkrétumok is érdekelnek (melyik bank, hol, mennyi, stb) akkor írj privit!

2010. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!