Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp banknál hogy lehet leszede...

Otp banknál hogy lehet leszedetni a számlámról másnak a fizetését?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, csináltattunk egy otp junior bankkártyát. De van egy olyan problémám hogy rajtam kívűl (2 hónapja dolgozom) anyum, akinek megengedtem hogy rátegye a fizetését, a testvérem aki ellopott minden adatot hogy rátudja tenni a számlámra a fizuját. Nem tudom hogy, azt tudom hogy a pint azt anyum adta meg, de a számlaszámomat, meg még biztos kell valami hozzá, azokat ellopta.. Érdekes hogy nekem nem kell aláírnom semmilyen papírt, hogy az én számlámra menjen más fizetése? Na de nem is ez a kérdés.. 50 ezer forintot lehet csak naponta levenni, és ugye ebből kb mindig vita van (mindig tesóm által) hogy anyum ne vegyen le többet, ordít hogy adja oda az ötvenet hogy elmehessen valahova, de arra nem gondol hogy mi is leszeretnénk venni.. Eljutottam odáig hogy leszeretném vetetni az ő fizuját, az én számlámról. De nem egy időre, hanem véglegesen. Az a kérdésem, hogy ezt hogy lehetséges?

2020. ápr. 14. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, a helyzet a következő: bizonyára feltűnt, amikor nyitottátok a számlát, hogy nem egyedül vagy, hanem SZÜLŐvel kellett menni. Ez nem véletlen, ugyanis 18 éves korodig NEM VAGY NAGYKORÚ, korlátozottan cselekvőképes vagy jogilag - tehát TE egyedül NEM NYITHATSZ BANKSZÁMLÁT. Csak szülői kísérettel. Innentől fogva anyukád nyilván ugyanúgy hozzáfér a számládhoz, mint Te - ebben nincs is kivetnivaló.

Aztán anyukád nyilván megmondta a testvérednek is a számlaszámot.


Nem túl jó jel, hogy többször is használod az ellopta kifejezést, holott ez nem helytálló, ugyanis nyilván anyukád adta meg a szükséges adatokat - márpedig jelen esetben Ő a "gyámod", tehát joga van a számládhoz.


Ezenkívül a napi 50 ezer ft-os készpénzfelvételt be lehet állítani magasabb összegre netbankon keresztül.


Amúgy meg anyukáddal vagy a tesóddal beszéld meg, hogy a tesódnak ne oda jöjjön a fizetése.

2020. ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Technikailag nem lehet ilyet csinálni, aki tudja a szamlaszamod az tud utalni a számládra, ez ellen nem tudsz tenni semmit. A testvérednek kell a fizetését máshova utaltatnia.


Ugyanakkor a kártyás készpénz felvételhez tartozó limitet meg tudjátok növelni a jelenlegi 50 ezer forintról annyira amennyire akarjátok.

2020. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy 18 éves korig nem tudok egyedül, ezért anyum megadhatja, meg vele tudok csak intézkedni. De nem, igenis ellopta a számlaszámot, mert anyum csak a pint adta meg, akkor is csak azért, hogy menjen fel botba, és arról ugye vegyen le pénzt. Igen valahogy sejtettem hogy nem nagyon tudjuk leszedetni a fizuját. Akkor marad az, hogy megnöveljük a limitet.Köszönöm a segítséget azért. és hogy ilyen gyorsan válaszoltatok. :)
2020. ápr. 14. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Szívesen. Amúgy, ha ennyire zavar, akkor próbáld meg megbeszélni a testvéreddel, hogy csináltasson külön számlát. Ha még Ő is kiskorú, akkor szintén anyukáddal egy Juniort csináltasson, ráadásul az ingyenes is.


Nem igazán jó, ha 3 ember fér hozzá egy számlához - ezzel egyetértek. Ráadásul, egy számlaszám zárolásnál - bármi miatt - mindhármótok pénze egyszerre zárolásra kerül, senkinek nem lesz egy fillérje sem. nem jó megoldás.

Ha a tesód meg már nagykorú, akkor is 23 éven korig nyithat Junior számlát, ami ingyenes.

2020. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vedd fel a következő fizuját, változtasd meg a PIN kódot, aztán mondd meg, hogy utaltassa máshová. Ha nem, akkor a következő fizujához már nem fog hozzáférnim
2020. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös, bocs, de ez nagyon nem jó tanács: egyrészt, mert csak 150 ezer ft-ig ingyenes a készpénz felvétel - tehát anyuka jó drágán tudná utána levenni a fizetését, másrészt családon belül nem biztos, hogy meg lehet akadályozni, hogy anyuka megint elmondja a PIN kódot.

MEGBESZÉLÉS - nem a titkolózás a módszer. Egy családnak elvileg együtt kellene működni, nem kitolni egymással :-(

2020. ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 500 forintot megérne, hogy kimásszanak a bankszámlámról.
2020. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!