Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi számít egy hitelnél? Többi...

Mi számít egy hitelnél? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hitelt akarok felvenni. Van egy olyan kitétel az ürlapon ,hogy egy haztartásban keresők száma és egy háztartásban élő eltartottak száma. Na most én a szüleimnél élek ,de nagyszüleimmel kötöttem egy eltartási szerződést amely szerint a tartás szolgaltatása x forint. De a tartas költségeihez a felek nyugdíjuk y-y %-val hozzájárulnak. Ez az értek nagyobb mint a megállapodott összeg. Cserébe enyém a lakásuk.Szóval most akkor ők eltartottnak minősűlnek???? Szerintem nem mert a bank által elfogadott jövedelemmel rendelkeznek mivel a bank nyugdíjasoknak is folyosít hitelt. Tehat jövedelemnek tekinti. Szóval nem eltartottak. Viszont a háztartas fogalmat kimeríti????? Mivel azok vannak egy haztartasban akik rokoni kapcsolattol függetlenül költségeiket megosztják és egy lakasnan élnek. A tartasi szerződés miatt egy haztartasba kerültem velük vagy szüleimmel vagyunk egy háztartásban ,mert velük élek.

2020. máj. 9. 03:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, kiskorú az eltartott akinek nincs jövedelme. Nagyszülő kap nyugdíjt ő a keresőbe fog számítani, hiába van nektek az a szerződés. Ez csak azért kell, mert a hitel havi törlesztője mellé nézik azt, h neked van- gyerek/ gyerekek akit elkell tartani. De nem fogják le ellenőrizni.


Ha jól értem akkor vagy a szülőket vesszük akkor 3 jövedelemmel rendelkező és 0 eltartott, és ugyanez nagyszülői verzióban is. Igazából az állandó lakcímen lévőket fogja kérdezni.



Én hazudhattam volna, mert nem tudtam mire kell,de mivel 7en voltunk bejelentve 5fős család+ sógor + kisgyerek

Hiába nem az enyém volt a gyerek be kellett írni h minek ne kérdezd...

2020. máj. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!