Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Takarékbankról Otpnél van...

Takarékbankról Otpnél van kiutalás hétvégén? Kb 3 hete próbáltam, akkor csak hétfőn jött meg. Ezek szerint nem vonatkozik takarékszámlára a 0-24 átutalás?

Figyelt kérdés

Holnapra kéne pénz, per pill 48 ftom van a rendes otp számlámon. Bejött ma egy nagyobb kiadás, amire nem számítottam...


Van takarékszámlám, erről tudnék magamnak utalni ( rendes lakossági számlám otps, és ehhez van kapcsolva egy takarékszámla).


Március 1 előtt ( míg nem létezett 0-24 átutalás ) úgy volt, hogy pénteken este 8 után nem lehetett kiutalni hétvégén, és ha pl szombat utaltam valakinek a takarékról, az az illetőnek csak hetfon ért oda.


3 hete utaltam ki utoljára a takarekszamlaról, hétvegen, de az is csak hetfon erkezett meg.


Ezek szerint a takarékra nem vonatkozik a 0-24?


Kérlek NE írjátok, hogy hívjam fel az otp telefonos ugyfelszolgalatat, ugyanis soha nem veszik fel a telefont...


2020. máj. 16. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
de, hívd fel!
2020. máj. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nehezítette a megértést, hogy a kérdés Takarékbankkal kezdődik; van ilyen bank (Takarékbank Zrt.), de ahogy a továbbiakból kivettem, nem arról van szó.

A rendelet szerint az azonnali utalásos teljesítés „a forintban vezetett kifizetési számlák terhére adott utalás” esetére, azaz, az ilyen számláról indított utalásra vonatkozik. Persze, itt is vannak kivételek, de a te eseted – nem kifizetési, hanem takarékszámláról kezdeményezted az utalást – már emiatt kiesik az azonnali utalásteljesítés kötelezettségének köréből.

2020. máj. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem érthető a kérdés, most a Takarékbanknál vezetett folyószámládról akarsz utalni az OTP Banknál vezetett folyószámládra? Akkor azonnal látnod kell az utalást, valamit elírtál. Ha az OTP Banknál vezetett takarékszámláról szeretnél pénzt átvezetni a szintén náluk vezetett folyószámládra, akkor erre nem vonatkozik az azonnali utalás. 1. a folyószámla az, amit te "rendes" számlának hívsz, 2. bankon belüli számlák közötti pénzmozgást nem utalásnak, hanem átvezetésnek hívjuk. Csakhogy értsd miről beszélnek, ha felhívod az ügyfélszolgálatot. Fel fogják venni a telefont, csak nem kell letenni pár percen belül, amikor elkezd zenélni a vonal. Hétvégén úgyis kevesebb ügyfélszolgálatos dolgozik, de ne úgy képzeld el, hogy csörög a telefon, ők meg aknakeresőznek munka helyett. Nagyon komolyan monitorozzák őket, arról viszont nem tehetnek, ha folyamatosan jönnek a hívások, ilyenkor meg kell várnod, hogy felszabaduljon valamelyik szerencsétlen.
2020. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!