Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan vehetem ki a pénzem...

Hogyan vehetem ki a pénzem devizaszamlarol hogy ne bukjak rajta?

Figyelt kérdés

Van egy devizaszàmlàm, (magyar bankban, Mo-n élek, stb), amire folyamatosan erkezik euroban havonta egy kisebb összeg külföldröl.

A bankbol nem tudom kivenni, csak Ft-ban es a bank az ö, szàmomra kedvezötlen àrfolyamàn àtvàltja.nem adnak ki eurot a bankok.


A külföldi utazàsokkal csak ahhoz hogy kinti bankbol felvegyem, az utiköltség miatt többet buknék rajta mint az àfolyamvesztesèg ugy ha ki se megyek de a bank àtvàltja.


Vagy ha bent tartom inkabb es nem veszem ki es gyülik euroban es mondjuk évente utazom csak ki akkor is böven bukom rajta de az arfolyamveszteség nem lenne olyan radikàlis.


Ha viszont nem a folyoszamlamra utaltatnàm hanem megtakaritàsba, akkor meg a megtakaritàssal doglalkozo cég vàltanà àt Ft-ba megint rossz arfolyamon.


Ha euroban gyüjtöm es hagyom a szamlan, evtizedek mulva is csak ug tudnék belöle ingatlanra beruhàzni ha àtvàltjàk.



Valaki tud vmi épkézlàb megoldast arra hogy mit lehet itthon euroval kezdeni hogy ne bukjak folyamat rajta es megkapjam teljes ertekben a sajat penzem??


Pl utalnak 100 eurot hogy lesz nekem a kezemben itthon abbol 100 euro? Cég utal nem fogja keszpenzben feketén postazni es az ugy is eltünne a postan vagy a posta is àtvàltanà.



#euros jövedelem #àrfolyamveszteség
2020. máj. 24. 10:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
56%
Nem teljesen értem, mi is a célod az egésszel. Miért jobb készpénzben 100 euró, ha a számlán pihentetve nem megfelelő számodra? Árfolyam kockázat minden esetben van, ha két valutát átváltasz, márpedig ha te csak forintban tudod felhasználni, akkor előbb-utóbb mindenképp váltanod kell. Ha az inflációtól félsz, akkor vegyél mondjuk prémium euró magyar állampapírt!
2020. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
69%
szerintem olyan megoldás nincs ahol minden levonás, költség nélkül megkapod a teljes összeget. én csináltam egy revolut számlát, és ott váltogatom a pénzt, illetve fizetek vele, persze ott sem teljesen ingyen. de legalább gyors és pofonegyszerű a pénzváltás.
2020. máj. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem tudom elhinni, hogy egy olyan bankban ahol van devizaszámla, ne legyen devizapénztár.


Melyik bankról van szó?

2020. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Maga a bank mondta hogy nem ad ki eurot. Nincs is olyan bankautomata itthon amiböl en majd a devizaszamlamrol eurokat veszegetek ki.


Ha a kezemben lenne még egy valutapenztar is messze jobb arfolyamon valtja àt nekem Ft-ba mint a bankok

2020. máj. 24. 11:26
 5/35 anonim ***** válasza:

nyilvánvaló, hogy a legkedvezőbb mód a magánút. ha van ismerősöd, akinek szüksége van euro-ra, akkor egy mindkettőtöknek kedvező árfolyamon eladod neki.


vagy van a másik lehetőség, amit fentebb írtak, hogy nem veszed ki készpénzben, hanem használod a számláról a pénzt.

2020. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

De ha a szamlan hagyom akkor is hogy veszem ki majdan?


Hasznàlni a szàmlàn nem tudom. A boltokban is ft ban kell fizetni.


Az euros magyar àllampapirnak utànanézek. Köszi. Es ha abban gyülik kifizetik euroban a lejàrtakor?

2020. máj. 24. 11:48
 7/35 A kérdező kommentje:

Premium euros magyar allampapirrol:

"


Tájékoztatjuk, hogy euró befektetése kapcsán az esedékes kamat és/vagy törlesztés kifizetésének módjáról rendelkeznie szükséges, mivel a Kincstár euró kifizetést kizárólag átutalással vagy a kincstári értékpapír nyilvántartási-számla ügyfél(pénz)számlájára jóváírással teljes"


Szoval ezzel ugyanott lennék. Nem fizeti ki keszpenzben

2020. máj. 24. 11:58
 8/35 A kérdező kommentje:

Plusz

" Hiába van euród egy számlán és akarsz hozzá tartozó bankkártyával venni állampapírt, könnyen váltási költségbe futhatsz, amint itt szó is volt rola(link)

....


Fontos infó még, hogy készpénzben eurót nem fizetnek ki az Államkincstárnál, így csak számlára lehet majd kérni a kifizetést, a szóbeli tájékoztatás alapján akár külföldi számlára is."



Szoval az àllamkincstàrnak valo utalàsnàl is vàltàsok vannak meg költsegek. Kivenni nem lehet

2020. máj. 24. 12:06
 9/35 anonim ***** válasza:
Melyik bankról van szó? Titok?
2020. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
A devizaszámlához járó kártyával feltöltöd a revolutod, majd átváltod forintra. Vagy igényelsz kártyát, vagy azt csinálod, amit én, hogy apple pay-jel virtuális kártyával levásárolod.
2020. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!