Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Revolut így működik? (Standard)

A Revolut így működik? (Standard)

Figyelt kérdés

Elolvastam neten, de jól értettem?

1) Havi 75'000 forintig ingyenes a kp felvétel minden ATM-ből.

2) Mindig abból a valutából vonja, amiben fizetek. (Ha van rajta fedezet.)

3) Ugyanúgy tudom használni itthon a kártyát, mint az OTP-s vagy Erstest. (Brit székhelyű a cég.)


Ha tényleg annyira jó, amilyennek hangzik, jövő hónaptól átutalom rá a fizetésemet, és a Revot használom mindenhol...



2020. máj. 24. 22:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és ugyanúgy tudom használni NFC-s fizetésnél, netes fizetésnél, mint egy mezei bankkártyát? Elvileg rendes, dombornyomott Visa a Revos.
2020. máj. 24. 22:43
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudod arra utaltatni a fizetésedet, mert nem kapsz saját magyar bankszámlaszámot hozzá.
2020. máj. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így működik, de azért csak óvatosan, ha olyat csinálsz, ami nem tetszik nekik vagy éppen nem kedvező nekik, akkor zárolhatják a számlát, engem is befenyítettek ezzel, amikor olyat csináltam, ami inkább költséget eredményezett nekik, mint profitot. Ez nem szimpatikus náluk, egyébként a szolgáltatás nagyon jó, de az, hogy kizárólagosan használd egy rendes bankszámla helyett, az szerintem felejtős, inkább külföldi utak során vagy netes rendeléskor érdemes használni. NFC fizetés egyelőre nincs.
2020. máj. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ez csak a munkáltatón múlik...
2020. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem, nem a munkáltatón múlik, hogy kap-e magyar bankszámlaszámot. Az, hogy a munkáltató uatlja-e angol bankszámlaszámra, az rajta múlik, de hülye lenne minden hónapban ezért külön fizetni (lásd brexit), ráadásul a fizetést huf-ba utalja, azt a revolut átváltja gbp-be, majd a kérdező amikor Mo-n költ, akkor megint visszaváltja huf-ba. Nagy ötlet.
2020. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az utalást úgy értettem, hogy az Appon keresztül én utalnám. Nem közvetlenül oda jönne.

Neten számlákat szoktam befizetni, meg sima boltos vásárlásokra használom a kártyámat...

2020. máj. 24. 23:36
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező: nem érted, hogy nem kapsz magyar bankszámlaszámot a revoluttól? HA utalnák is a fizetésedet külföldre, akkor angol bankszámlára, fontban, amit aztán itthon ha elkötesz, akkor ismét visszaváltanál ft-ba. Szerinted te vagy az első az országban, akinek ez eszébe jutott? Miért nem utaltatja mindenki a fizetését revolutra, transferwisera, amikor ezek ingyenesek, helyettük inkább fizetnek számlavezetési díjat itthon?
2020. máj. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Te mit nem értesz?! Megjön a fizetésem a magyar bankszámlámra, és azt appon keresztül fizetném be Revolutra. Ezen mi nem érhető? :D
2020. máj. 25. 00:39
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Igen, ezt meg tudod tenni és a Revolut kártyával ugyanúgy tudsz fizetni boltban és a neten, mint a magyar kártyával. Ha csak a hazai használatról beszélünk, akkor annyit nyersz vele, hogy a havi keret erejéig kisebb tételekben is vehetsz fel kp-t ingyenesen, ami elég jó. De, mint fentebb írtam a fő előny a külföldi használatkor jelentkezik.

Ami még hasonló és jó, az a Curve kártya, annak annyi az előnye, hogy azt nem kell töltögetni csak hozzákapcsolni a magyar kártyádhoz. Nekem egyébként mindkettő van. :-)

2020. máj. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Vajon miért jó a revolutra utalni a fizetést?

Mert 75e Ft az ingyenes kp felvét, miközben a magyar bankodnál 150e Ft?

Vagy mert ugyanúgy ingyenes a kártyával fizetés, mint a magyar bankodnál?

Vagy mert a revolutnál nincs garantálva a pénzed, a magyar banknál van OBA 300e euróig?

Vagy mert a revolut bármikor zárolhatja a pénzedet akár hetekre?

Vagy mert annyit utazol külföldre, hogy a teljes fozetésedet oda kell utalnod, mert annyit költesz?

2020. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!