Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit CSOK-ot kell visszafiz...

Mennyit CSOK-ot kell visszafizetnem, ha az előre vállalt gyerek nem jön össze?

Figyelt kérdés

Használt lakásra igényeltünk 600ezret és szinte kizárt, hogy a határidőre megszületi a gyerek. Nincs egészségügyi oka, magán jellegű a probléma sajnos.

Keresgéltem a neten, én azt találtam, hogy ilyen esetben nincs büntetőkamat, az csak a hitelnél lenne (a 10 milliós verziónál), ilyenkor csak 0,9% kamat van arra a 4 évre amikor felvettük. Jól tudom? Illetve ezt gondolom annuitásosan számolják, nem?

Köszönöm előre is.



2020. jún. 6. 04:24
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ajegybank alapkamat ötszöröse a kamat, ez most 4,5 százalék. Egy összegben kell kifizetni.
2020. jún. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Kinek a nevén van a lakás? Az se mindegy.Remélem mindkettőtöké.Te szülsz másnak gyermeket? Még ha a férjed is.Ne engedd, hogy kihasználjanak azután eldobjanak.Sok ilyen ismerősöm van sajnos.Kétes pénzügyekbe nem jó belemenni házasság címszóval. A mindenkori jegybanki alapkamatot fizetitek majd.
2020. jún. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Ennek benne kéne lenni a közjegyzői okiratban vagy szerződésben. Olvasd át!
2020. jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1: Ez biztos? Én úgy tudom az a büntetőkamat és hogy az csak a CSOK hiteleknél (10 milliós verzió) van. De elhiszem neked, köszi az érdemi választ!


2: Nem ez volt a kérdés. Én vagyok a férj ráadásul, szóval gratulálok a feminista dumádhoz. :D


3: Köszi, biztos benne van, de nincs kedvem újra átolvasni 4 év után közel 100 oldalt. :) Egyszerűbb megkérdezni, lusta vagyok.


Egyébként most végtörlesztettük a lakáshitelt amit 3 éve vettünk fel és valószínű elválnak útjaink, úgyhogy ezt is vissza akarom fizetni.

2020. jún. 6. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!