Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakossági számla nyitáshoz...

Lakossági számla nyitáshoz Raiffeisen bank vagy OTP bankot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Esetleg más bankot? Mik a tapasztalatok?

2020. jún. 11. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mik az elvárásaid a használatot illetően


Például a Raiffeisennek sokkal kevesebb fiókja van, emiatt a személes ügyintézés nehézkes lehet. De ha te mindent online akarsz intézni, akkor ez nem szempont.

Szóval ezt csak te tudod.

Spórolós felhasználók a Gránit Bankot ajánlgatták itt régebben, mert szuperolcsó. De annak is volt hátulütője. Mégpedig az, hogy egyetlen bankfiókkal rendelkeztek az egész országban. De van, akinek ez sem gond. Másnak viszont igen...

2020. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

A Raiffeisen-ről tudni kell, hogy az informatikai háttere nagyon gatya. A netbankjuk nagyon elavult. A mobilbankjuk igaz nemrég megújult, de nem túl jó az értékelése (3.1). Kártyából javára elavult design-ú, régifajta VISA-k és néhány Mastercard van. A számlavezetés gyakran ingyenes, alacsonyak a költségek. A központi telefonszámuk +36 80-as, azaz ingyenesen hívható. (Nyilván azért tudják fenntartani, mert mindenen spórolnak.)


Az OTP összességében jó szolgáltatást nyújt, de eléggé drága (kivéve Smart számla). A minap voltam bent ügyet intézni, a mellettem lévő pultnál mondta a hölgy az ügyfélnek: "nálunk nincs számlacsomag havi 700 Ft alatt". Ez alapvetően igaz, bár a Smart csomagban ha legalább minimálbér érkezik a számlára, ingyenes a számlavezetés. Az OTP-s netbank és mobilbank nagyon jó (4.7-es értékelésű), a legtöbb innovációban elöl járnak, lásd Apple Pay.


Kíváncsiságból nyitni akarok a Gránitnál egy számlát, kíváncsi vagyok, hogy hátrány-e a kiépüllt bankfiók-hálózat hiánya. Az OTP-ben 3 év alatt a számlanyitással együtt kb. 3 vagy 4 alkalommal jártam, postai úton összesen 2 levelet kaptam. (Egyszer maga a kártya, egyszer bankkártya reklamáció jegyzőkönyve) Kockázata nincs, a Hello Gránit csomagban első évre ingyenes a kártya és 10.000 Ft-ig jóváírják az összes bankköltséget 1 éven belül.

2020. jún. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta a Gránitnál vagyok, még soha semmiért nem kellett bemennem a fiókba, mindent el lehet online intézni (bár csak folyószámlám van náluk, semmi egyéb). Ha viszont az a cél, hogy minden kukánál legyen egy fiók, mert mindent ott akarsz intézni, akkor az OTP a jó döntés. A nagybankok kb ugyanazt tudják, úgyhogy igazából mindegy, hogy melyiket választod. Mondom ezt bankszektorban dolgozóként.
2020. jún. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rendszeresen 150 ezer forint utalás a számládra, és nem fizetsz be bankba sokszor készpénzt, akkor Gránitbank. 990 HUF számlavezetési díj mellett ingyenes az összes belföldi utalás, és 4 alkalommal vehetsz ki ingyen készpénzt bármelyik másik bank automatájából, havonta.
2020. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!