Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak a megtakarított...

Mit csináljak a megtakarított pénzemmel?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, idén kezdem az egyetemet, és főállásban dolgozok. Van egymillió forintom, amire a következő pár évben nem lesz szükségem, ezen kívül havonta 50-100.000 Ft-ot félre tudok tenni.


Mihez kezdjek ezzel a pénzzel? Vegyek állampapírt? Melyiket? Hogy működik ez? Előbb fel kell vennem az egymilliót készpénzben, vagy nem szükséges? Ha kártyával is ki lehet fizetni, akkor annak van valami plusz díja?


Sajnos nagyon tájékozatlan vagyok ebben a témában, a szüleim sem tudnak benne segíteni, és nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás.



2020. jún. 12. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Máp+ teljesen kockázatatmentes, annyit kell tenni, hogy bemész az államkincstárhoz, ingyenesen csinálnak neked fiókot és online tudsz jegyezni állampapírt. O Ft a költség. Nekem a 2 millió kb. 80ezret kamatozott 1 év alatt. Van ennél jobb befektetés is, de ennél egyszerűbb biztos nincs. Semennyivel nem volt több munka vele, mintha a számlámon lenne, de közbe kamatozik
2020. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2020. jún. 12. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagyon jól mondja, annyival egészíteném ki, hogy már online is van lehetőséged számlát nyitni, így 0 személyes kontakttal megoldható minden. Részletek: [link]
2020. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
nekem van egy bevált befektetésem, kár, hogy nem ismerjük egymást, akkor tudnád, hogy megbízható vagyok. az államkincstáros opció a második legjobb lehetőség, én is oda raktam volna valószínűleg.
2020. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm szépen a választ! Azt hiszem akkor eldőlt, hogy mit csinálok.
2020. jún. 13. 19:07
 6/6 anonim válasza:
Szia. Bevált? :) Azért kérdezem, mert nyitás előtt állok a megtakarított 700.000Ft-ommal :) Köszi
2022. jan. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!