Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ez mégis miféle...

Szerintetek ez mégis miféle beszéd!?

Figyelt kérdés
Tiszteletem. A feleségemmel személyi kölcsönt szerettünk volna felvenni. A legutolsó szakaszban lévő elbírálásnál sajnos el vágtak. Bementünk a bankba mivel online kezdtük el, ott is végig mentünk az elejétől kezdve. De szintén elutasították. A bankos kiscsaj ennyit mondott ő se tudja mi lehet a baj nem lát semmit a rendszerben. Na már most akkor mégis ki a fészkes fene tudná ha nem ő. Szerintetek váltsak bankot? Otp a jelenlegi. Havi nettó fizu a párommal 170ezer ill 165ezer. Semmilyen más hitel nincs. Van lakcím , bejelentett munka.

2020. jún. 15. 15:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerinted csak azok kapnak hitelt akik programozók vezetők orvosok stb. Magyarországon aki nem ilyen munkát csinál az nem kap hitelt tehát azt állítod. Érdekes felvetés. Utolsó kérdező. Sanmina
2020. jún. 15. 16:54
 12/20 anonim ***** válasza:
97%

A bank annak hitelez akiről úgy ítéli meg vissza tudja fizetni. A bankok nem segélyező intézetek.

Rolatok úgy ítélték meg, hogy túl kockázatosnak szamitotok - amit meg is értek, alacsony fizetés, magas költségek, rizikós munkahely, fiatal életkor. Csupa rizikó.

2020. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Ilyent azért nem mernék mondani a munkára, hogy biztos.

Egyik nap van, lehet, a másik nap már nincs!


Nem vagyok banki szakértő, de valami miatt kockázatosak vagytok.

Fiatal kor is lehet.

2020. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
31%
A Sanmina pont nem egy stabil munkahely, már a koronavírus előtt is bajok voltak vele
2020. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, ne haragudj, de 7-esnek igaza van: Németországban már tavaly elkezdték leépíteni az autógyárakban az embereket, Spanyolországban most zár be a Nissan és viszi keletre a gyártást, nálunk is van jópár leépítés - csak ez nem nagyon hangzik el a hírekben... :-(


MTD Nemesvámos:

[link]


Elektrolux:

[link]


Ózd

[link]


Nemak, Győr:

[link]


Ezek, az Elektroluxot kivéve mind idei leépítések, bezárások.


És igen kérdező, az a helyzet, hogy sajnos a bank NEM KÖTELES megindokolni, miért utasítja el a hitelkérelmet. Így aztán, tényleg nem tudja a "bankos kiscsaj", hogy mi miatt nem kaptatok hitelt.


Ne válts bankot, felesleges - nekem Ersténél csinálták ugyanezt, de semelyik bank nem köteles megindokolni.


Hadd kérdezzem meg, csak kíváncsiságból: nem lakásvásárláshoz, az önerőre kellett volna a személyi kölcsön? Mert ha véletlenül elszóltátok magatokat ilyen ügyben, akkor majdnem biztos, hogy azért nem kaptátok meg.

2020. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

"Nem vagyok banki szakértő, de valami miatt kockázatosak vagytok."


Ez a lényeg.

A rendszer lát olyan kockázatot, ami az ügyintéző vagy ti nem. Lehet akár családtag korábbi felvett és nem fizetett hitele, lehet a városban ahol laktok magas visszanemfizetési arány, lehet kockázatos szektor (amiről a banknak már van adata mert pl más országban már leépítettek, de itt még nem kezdődött el) stb.

2020. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

“Szóval akkor szerinted csak azok kapnak hitelt akik programozók vezetők orvosok stb.“


Én ilyet nem állítottam, de ha nem tudod értelmezni amit írtam, akkor kár beléd a szó. Üdv

2020. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A családban senki sem kényszerült mèg hitelre. A cégben pedig tudomásom szerint vannak emberek akik kaptak személyi kölcsönt illetve még lakáshitelt is. Volt aki tőlem fiatalabb 2 3 évvel és volt aki idősebb 6 7 évvel. Egyébként lehet az is problémát jelent hogy nem direkt a cégbe vagyunk bejelentve hanem egy székesfehérvári székhelyű munka kölcsönzőbe? Mivel vidékről jöttünk eleinte nem volt pénz saját albérletre és ez volt egy jó opció.
2020. jún. 16. 16:49
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem ezzel kezdted? Igen, akkor egyértelmű, hogy a munkakölcsönző cég miatt nem kaptok munkát.

Így aztán főleg nem olyan biztos a munkátok, mint ahogy azt gondolod.

2020. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hitelfelvételnél a határozatlan munkaszerződés az istencsászárság, minden más gatya. Én 2 éve vettem fel 16 milliós lakáshitelt 6 millió önerővel KATA-s egyéni vállalkozóként 550ezer igazolt (tehát a NAV által 60%-ra redukált) jövedelemmel és alig kaptam 30 éves futamidőre 5 éves kamatperiódussal. A K6-os legrosszabb adósbesorolásba kerültem 30 évesen, nulla egyéb hitelmúlttal. A törlesztőm 76ezerrel indult, kényelmesen fizetem, előtörlesztettem azóta már a hitelnek több, mint a felét, mégis azt mondom, hogy jó dolog, hogy megválogatják, hogy kinek adnak hitelt és kinek nem.
2020. jún. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!