Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vettem állampapírt de mást...

Vettem állampapírt de mást mutat az egyenleg?

Figyelt kérdés

Vettem X forintért állampapírt, de az appban X-0.1% ot ír értéknek.

Pl

2 000 000ért vettrm állampapírt de az appban az egyenlegnél csak 1999800 jelenik meg. Pedig a fizetésnél ugyanúgy X (2.000.000) van.



2020. jún. 19. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
1 hónap után lesz 2 millió. Elsö hónapban kis minuszrol indul
2020. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Melyik állampapír?


Amúgy ez a helyes működés.

Ha ma megveszed, és holnap meggondolod magad, akkor kevesebbet fogsz visszakapni, ez normális.


Vételnél ki kell fizetni a felhalmozott kamatokat, amit majd kamatfzetéskor visszakapsz. Illetve van visszaváltási díj is.

Így amikor megveszed, azután mindenképp negatívban lesz. Idő kell, míg kidolgozza magát.

MÁP+ nál ez 1 hónap, PMÁKnál 5 hónap, mert ott magasabb a visszaváltási díj.

2020. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami az appban megjelenik az a visszaváltási érték, az csak a lejárat időpillanatában fog megegyezni az amortizált bekerülési értékkel, ami akkor a névérték lesz maga.


Az amortizált bekerülési érték az a mindenkori hátralévő kifizetések diszkontált értéke a hozammal=effektív kamattal=MÁP+ esetén 4,95%, ha vételkor nem merült fel tranzakciós költség


A visszaváltási érték az a (névérték+felhalmozott kamat) x vételi árfolyam

2020. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Áhh értem köszönöm 😊👌
2020. jún. 20. 12:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!