Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babavárót így megkaphatjuk?...

Babavárót így megkaphatjuk? Nekem van felsőoktatásból 3.5 év TB-m, férjemnek pedig 180 nap bejelentett munkaviszonya.

Figyelt kérdés

Sajnos eddig olyan helyen dolgoztam, ahol nem jelentettek be, páromnak is volt egy rakat munkahelye az elmúlt években, sok helyen bejelentés nélkül vettek csak fel embert, az előző fél évben lett bejelentve. Ez így összevonható? Mert egy oldalon azt láttam, hogy tanulmányok alatti TB akkor elfogadott, ha az utolsó 180 nap bejelentett munkából van. De a bankok oldalán a feltételeknél ezt nem láttam, csak, hogy a tanulmányok befejezése után 6 hónap telhet el, amíg nem dolgozik az illető.

A másik, hogy ha nem bankszámlára utalják a fizetést, az kizáró ok lehet?


2020. jún. 29. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem így nem lesz jó, de kérdezzétek meg.
2020. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Erre nem fogják megadni, menj el egy normális, bejelentett helyre, és húzd le a kellő időt. Jövő év végéig fel lehet venni, és várhatóan hosszabbítani is fogják.
2020. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gyereknek meg mondjam meg, hogy maradjon bent még egy évig? :D
2020. jún. 29. 13:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy mar babát vársz. Így is marad az, amit írtam, de csak a másodikra tudjatok felvenni, ha teljesítitek a féltételeket. De ha most kell felvenni, akkor miert nem piaci hitelt vesztek fel? A babaváró is hitel, ha nincs minimum 2 gyerek, az egészet vissza kell fizetni, nem garantált, hogyha piaci kamatozásra áll át, az kedvezőbb lesz, mint egy banki hitel.
2020. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert szülés után 3 évig nem kell fizetni, plusz ez a havi 50.000 törlesztő elég jól hangzik. Sajnos későn tudtuk meg, hogy van ez a babaváró, de ha már van, jó lett volna igényelni.

Viszont ha babaváró feltételeinek nem felelek meg, más hitelt se nagyon kapnánk, nem?

2020. jún. 29. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán kapnátok semmit.
2020. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!