Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a takarék...

Mi a véleményetek a takarék bankról? Szoktak kérni adós társat?

Figyelt kérdés

Röviden: egy családi házat szeretnék megvenni hitelre.

Az ingatlan az otp ingatlanpont-ban volt hirdetve. Ott volt is előzetes hitelbírálat, azt mondták, hogy kaphatok hitelt, így el is kezdtük. Befizettem 35% önerőt (foglalóval együtt), adás-vétel meg volt ügyvéd előtt, stb. Be lett adva az otp-be a papírok, még is vissza jött, hogy nem kapok hitelt, csak ha vonok be adós társat.

Én a K&H-nál bankolok, mondta az iroda, hogy kérdezzem meg a bankomat. Bementem, akkor már meg volt az ádás-vételi, az energetikai stb. A k&h tudna jelzáloghitelt adni, de max 5 évre. Azt nem tudom bevállalni.

Amit érdemes tudni:

24 éves vagyok, egyedülálló, egyedül szeretném a hitelt felvenni, adós társ nélkül.

Az ingatlan vidéken van, olcsó, a vételár 4.4 M ft. Amúgy jó állapotú, csak itt vidéken ennyiért már lehet kapni.

Az ingatlan a legrosszabb energetikai tanusítvánnyal rendelkezeik, a jj-vel. (Kiemelkedően rossz). (Amit persze tudtam, és lenne is rá keretem leszigetelni, mert amúgy nincsen szigetelve, azzal elvileg már egy dd-s tanusítványt el lehetne érni)

A falu eleve a magasabb kockázati térségbe tartozik, a faluban csatorna sincsen bevezetve.

Mind ezt elmondtam a k&h-ban is, nálam volt az energetikai is, azt mondta az ügyintéző, hogy kereshetek én havi 500 ezret is, akkor se tud 5 évnél több futamidőre adni az ingatlan miatt és az ingatlan elhelyezkedése miatt.

Aztán az ingatlaniroda erőlködött még egy kicsit, még egy jó pár bankot megkérdezett. Erre azt mondták, hogy a takarék banknál talán működhetne a dolog. Tehát, hogy 65%-ot hitelezne, egyedülálló vagyok, adós társ nélkül, magas kockázati térségben, egy 60-as évekbeli házra, jj energetikaival, legalább 10 éves fix futamidőre, ha ér legalább annyit az ingatlan, mint a vétel ár.

Nos, azért kérdezem, hogy hátha valaki vett már fel lakáshitelt a takarék banktól. Tényleg ennyire engedékenyek?

A többi bank mind azt mondta, hogy vagy adós társ, vagy több önerő, vagy max 5 évre, stb.

Tehát szerintetek tényleg kaphatok jelzáloghitelt a takarék banktól ezekkel a feltételekkel? Mert én már nehezen hiszem el.

Nektek mi a véleményetek a takarék bankról?



2020. júl. 4. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt velük kapcsolatom. Káoszos, de lehet, hogy ez kedvezni fog neked. Rengeteg átszervezésen estek keresztül az elmúlt 2-3 évben, aminek az lett az egyik következménye, hogy a banki ügyintézők sem tudják, mit hogy kell csinálni. Nekem 2 olyan esetem is volt velük, amikor a bankfiókban nem tudtam elintézni, amit akartam, és emailben írtam meg panasźként. 24 órán belül mindkettő el volt intézve. Sajnos, mindkét esetben a bankfiókban lévő ügyintéző nem tudta,mit kell csinálni, a panasz-emailek viszont rögtön szakértő kezekbe kerülnek. Régen, amikor nem takarékbank volt csak takarékszövetkezetek, sokkal olajozottabban és gördülékenyebben ment minden náluk. Szerencsét próbálhatsz velük.
2020. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a hitelét ott váltotta ki, mert kedvezőbb volt mint a "nagy" bankok.
2020. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk én emlékszem az első kérdésedre is - ott azt javasoltam, hogy próbáld meg a Raiffeisen-t. Ott voltál?

Takarékbankot nem tudom.

2020. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ingatlaniroda elvileg minden "nagyobb" bankot megkérdezte, szóval gondolom igen. Én egyszem magam nem mentem be.
2020. júl. 4. 19:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol azt mondták, hogy maximum 5 évre adnak hitelt, az nem jelzálog hitel lenne, hanem személyi kölcsön ingatlan fedezet nélkül.

Nagyon kis értékű az ingatlan, ráadásul kockázatos térségben, ezért sehol nem biztos, hogy kapnál lakáshitelt, viszont van több bank is, ahol meg lehet próbálni 7-8 évre a személyi köcsönt 7,5% kamaton és akkor nem kell vizsgálni az ingatlant.

2020. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

K&H-ban jelzáloghitelre mondta, hogy erre az ingatlanra ilyen feltételekkel 5 évre tud adni, de az jelzálog volt és nem személyi kölcsön.

Személyi kölcsönt 7 évre lehet felvenni. Azt meg nem akarom, mert annyi törlesztőt nem tudnék bevállalni.

2020. júl. 5. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Takarékbank valószínűleg jobb lesz.

Ők falusi ingatlanokat is hiteleznek akkor amikor a többi már nem.

Nem azt mondom hogy biztos de nagyobb az esélyed.


Összeolvadtak így ma már stabil nagybank.

Hitelnél ez neked mindegy is csak gondolom számlát is majd ott fogsz nyitni mert kérni fogják.

2020. júl. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Már biztos sikerült azóta, viszont a TakarékBank egy fos. Egyetlen előnyük,hogy esetleg "engedékenyebbek" hitelfelvételkor , mint a többi. Csak ne kelljen semmit sem intézni, mert a fiókban a szakártelem 0. Maradtak azon a szinten, amit kb Marika néni Zergerötyögén elfogad.
2021. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!