Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan hitel vagy bármilyen...

Van olyan hitel vagy bármilyen olyan szervezet ami megelőlegezne egy adott összeget egy kft alapításához?

Figyelt kérdés
Most akarunk barátommal egy kft.-t alapítani, mert támadt egy nagyon jó ötletünk de pénz szűkében vagyunk. Mivel én diák vagyok ezért hitelt nem tudok felvenni, ő meg a korona vírus miatt az elmúlt pár hónapban nem tudott dolgozni így ő sem igényelhet. Start up cégekhez nem akarunk fordulni, mert azt szeretnénk, hogy ne legyen beleszólási joguk és félünk, hogy ellopják az ötletünk.

2020. júl. 8. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs annyi pénzetek, hogy egy KFT-t alapítsatok akkor ne alapítsatok KFT-t, mivel üzemeltetni sem lesz pénzetek...


Ötlet nem ér semmit, a kivitelezés a fontos.

2020. júl. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első, ha még az alapításhoz szükséges pénzt se tudjátok összerakni, akkor adókra, járulékra hogy lesz? Főleg hogy az elején nem nagyon lesz bevételetek.

Esetleg más vállalkozási formát választanék vagy jegelném a dolgot, míg meg lesz az induló pénz.

2020. júl. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csináljatok BT-t! lényegesen olcsóbb, és azzal is tudtok dolgozni.


A vállalkozáshoz alaptőkét viszont senki sem fog úgy adni, hogy nincs rá fedezet, vagy bele se szólhat, hogy mit csináltok.

2020. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xswerdy ***** válasza:
50%
mikrohitelt vehettek fel 10 millióig. Ingatlan fedezet kell hozzá, kb. a duplája.
2020. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megéri nektek ekkora kockázat?

Én akarok az utolsó lenni aki azt mondja ne csináljátok mivel magam is vállalkozó akarok lenni. Az egész családom az volt. De soha nem vágnék bele egy ennyire kockázatos vállalkozásba.



1. Először is vedd számításba mi fog történni ha sikerül?

2. Majd vedd számításba mi fog történni ha nem sikerül?

- Mennyi lesz kb a hozam az elején majd később mennyi mikor bejön. (és legyetek őszinték magatokhoz, ne tápláljatok bele hiú reményeket, azok elrontják a számokat)

- Bírni fogjátok úgy hogy neked mellette tanulnod kell ő pedig "nem tudott dolgozni" - Vissza tudjátok-e fizetni a kölcsönt így is?

- Mi lesz ha nem, és eltűnik a ház a fejetek fölül?

- Fiatalok vagytok ahogy olvastam, ez tönkrevághatja a hátralévő életeteket. Sőt ha családot akartok akkor a gyereketekét is.

- Ezen kívül gondoljatok az egészségetekre amit a stressz okozott



Bármennyire nem tűnik úgy de a vállalkozók úgy lesznek sikeresek hogy nem vállalnak nagy kockázatot. Mindig ügyelnek hogy a kockázat minél kisebb legyen. Ha tényleg jó az ötlet akkor az jó a legkissebb kockázattal ha befektetőket kerestek. Lehet hogy nem fog tetszeni nektek de ha megnézitek az esélyeiteket így jöhettek ki a legjobban belőle akár sikerül akár nem.


Egy jó tanács: Jelenleg akkor van még nagyobb esélyetek ha valami Online bizniszbe vágtok bele. A koronát őszre megint felfújják és a "fizikai" gazdaságot megint leállítják.

Baráti körben próbáld ravasz kérdésekkel megtudakolni hogy valóban érdekli-e az embereket a szolgáltatásotok vagy csak a fejetekben hangzik nagyon jól.

Ha nagyon meg akarjátok csinálni befektetők nélkül akkor ha vannak rokonok próbáljatok meg tőlük kölcsönt kérni.


Én nagyon féltelek titeket! A szomszédunkban nap mint nap nyomon követem egy ilyen család életét akik belebuktak a kölcsön alapú vállalkozásukba. (A gyerekeiket jelölték meg ráadásul "kezesnek") Nekünk kellett megvenni a házukat árverésen, hogy legyen hol élniük és a másik szonszéd régi TV-jét használják. Szerencsére ők már közel vannak a nyugdíjhoz és egyikük rokkant lett "stroke" ami ad nekik egy kis "rokkantsági járulékot".

2020. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!