Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Teljesen elméleti kérdés....

Teljesen elméleti kérdés. Mennyit érhet egy nagy múltú, jól menő részvénytársaság 10 százaléka, úgy általánosan tekintve?

Figyelt kérdés
Milyen értékek között mozog mondjuk a MOL, BMW, BOSH vagy OMW 10 %-a? És ez hány részvényt foglal magába?

2020. júl. 9. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az az OMW?
2020. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a BMW után reflexből írtam, hogy OMW. Azt akartam írni hogy OMV
2020. júl. 9. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden tőzsdére bevezetett cégnek nyilvánosak az adatai, könnyen utána lehet nézni, hogy összesen hány részvény van, valamint jelenleg mennyit ér egy darab részvény.

MOL-nál pl összesen 819 424 824 darab részvény van összesen, melyek jelenleg most 1800HUF körül mozognak. Szóval a 10% az kb 819500*1800 HUF.

2020. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor pl a MOL 10 %-a olyan 4 millió 6-7 százezer Eurót ér. Hmmm... Szetintem ez még nem is akkora ár, ekkora részesedésért. Van olyan cég ami közel ennyire biztos talajon áll, stabil, jól működő és még olcsóbb?
2020. júl. 9. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az egyszerű matematikámmal gondok adódtak a nagy kapkodásban. A fent leírt összes kibocsátott részvény helyes, de annak a 10%-a 81942482, ezt kell megszorozni az ~1800-zal, szóval a MOL piaci kapitalizációjának 10%-a az általad kiszámolt összeg 100-szorosa.
2020. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!