Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megveszek egy házat. Mi a...

Megveszek egy házat. Mi a teendőm, hogy ne vágjanak át, ha a hitelt kell a vételárból kiegyenlíteni? Csepel Királyerdő jó hely? Este későn nem kell félni? Cserépkályhával fűtenétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy kertesházat megvenni a Csepel Királyerdőben. Eddig utáltam Csepelt, de ebbe a házba beleszerettem. Az eladó állítólag semmit nem fog látni a pénzből, mert a hiteljét és a végrehajtóhoz bekerült rezsiköltségét egyenlíti ki a 20 milliós vételárból. Mit kell tennem, hogy ne verhessen át semmiféle szempontból???

Köszönöm a tanácsokat!!!


2010. aug. 2. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
A szerződést ügyvéd készítse mindenképpen. A hitelből te sem kapsz egy fillért sem kézhez. A bankod utalja át az összeget a másik banknak,és a végrehajtónak. Ezután fogja az eladó bankja feloldani a jelzáloghitelt, és kerülhet a te nevedre a ház. Ha esetleg marad valami,az lesz az eladóé.
2010. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ÜGYVÉD!... ÜGYVÉD!... ÜGYVÉD!...

És megint hangsúlyozom : keress magadnak egy megbízható ügyvédet, aki segít a lebonyolításban, megfelelő adásvételi szerződést fogalmaz, vigyáz majd a törvényességre és arra, hogy téged ne verhessenek át!...


Bocs, de én Csepelre semmi pénzért nem költöznék (meg a 8. kerületbe sem!)...


Viszont nagyon szép és olcsó kis házakat kaphatsz a XI. kerület kertvárosi részén (Kamaraerdő)!

Én a helyedben inkább ott néznék körül...

20 millióért ott úszómedencés, emeletes házat kaphatsz!!!

2010. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

15:56 vagyok


Ja, ezt elfelejtettem : cserépkályhával NEM fűtenék!!!

Gyerekkoromban cserépkályhánk volt, ez azt jelentette, hogy este a befűtéskor dögmeleg volt, aztán hajnaltól kihűlt a lakás, reggel vacogva szállhattunk ki az ágyból... A suliból is a hideg lakásba kellett hazamennem!...

A szenezést, hamuzást nem részletezem, meg azt sem, milyen gond évente többször beszerezni a szént, fát, kokszot...

És arról is mesélhetnék, hogy a szobában meleg van, de a lakás többi részén vacoghatsz...


VISZONT 300-400ezer Ft-ért remek központifűtést csináltathatsz 1 cikrobojlerrel, mindenhová radiátorokkal... Szobatermosztáttal gazdaságosan beállíthatod a megfelelő hőfokot, beprogramozhatod, hogy míg a munkahelyen dolgozol, akkor 18 fokon megy a fűtés, mire hazamész, akkor 20-22 fokon megy a fűtés, éjszaka megint csökkentheted, reggel ébredéskor megint magasabb legyen a hőmérséklet...

Vannak heti-havi programozású termosztátok! :-D

2010. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
fűtenék cserépkályhával, fűtöttem is, de ha jót akarsz magadnak, akkor átalakíttatod vízteresre (nem sok plusz költség, hiszen úgyis át kell építtetni időről időre a kályhát) és szép lassan kialakítasz egy központi fűtést
2010. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Az ügyvéd meg tudja úgy csinálni, hogy nekem már ne legyen biztosra saram a házon?

Azt a tulajdoni lap kikérésekor már látni lehet, hogy összesen mennyi a sara az eladónak?

A ház, amit megvennék egyébként 5 szobás 2 házból álló 45 + 70nm-es.

Ja és van még egy bökkenő: a szomszéd ugyanazon a házszám alatt van, mint ez a ház, így ha én gondolom mondták: " kellene A-B-síteni".

Még mindig kell adózni, ha az ember házat vesz?

Gyermekekre milyen támogatást tud adni az állam, ha nem első ingatlanomat venném?

Csepel szerinted miért rossz környék?

Én sem költöznék a 8.kerületbe.

Csepelnek állítólag ez a Királyerdei része egész jó, még a TV-ből híres emberek is laknak az utcában.

A XI.kerületben 20 Milláért sajnos nem kapsz, max. 2 szobás 50 nm körülit.

A fűtésnek sikerült utána járnom, bár kivitelezni még nem tudom hogyan fogom.

Köszönöm, ha még írtok!!!

2010. aug. 2. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:

"Csepel szerinted miért rossz környék?"


Hát, a Tomcat annakidején csinált róla egy érdekes riportot:


[link]


:P

2010. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csepel 1-2 része nekünk is tetszett, de aztán a 17. kerületben vettünk házat. A cserépkályha szerintem jó, mert tartja a hőt és ha fával stb. tüzelsz, akkor még olcsóbb is, mint a gáz. A 8. ker. sem rossz. Az iparművészeti múzeummal szemben laktam 6 évig és szuper volt! :))


Hiteltanácsadó vagyok. Ha kell, akkor tudok ügyvédet ajánlani, aki nagyon ügyes, alapos. Ha kell a száma, írj privit. A vételár 0,6-0,7%ért készíti az adásvételit.

Ha hitelkiváltás van, akkor fontos, hogy az adásvételi sz. elkészítése előtt kérjen ki az eladó egy igazolást a fennálló tartozásáról. Nézzétek meg, hogy a mostan magas árfolyamon is 20millió-e a tartozás. Én ügyvédi letétbe fizetném a pénzt, ahonnan az ügyvéd utalja majd az eladó bankjának vagy személyesen bemennék az eladóval a bankba és befizetném a pénzt, így látom, hogy mennyi a tartozás és tudom, hogy megkapta a bankja....

üdv,

Évi

2010. aug. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"...Csepelnek állítólag ez a Királyerdei része egész jó, még a TV-ből híres emberek is laknak az utcában. ..."


Hááááát... 8-P


Sokféle "híres" ember van...


"Híresek" a Zámbó-család is, a Daróczi-család is (úgy tudom, ezek is Csepelen laknak), de én inkább ezeket a "hírességeket" nem igazán csodálom...


Amúgy nem vagyok fajgyűlölő, de azért azt megválogatom, hova megyek lakni, nem mindegy milyen emberek lesznek a szomszédaim!


El tudom képzelni, milyen környék az, ahol valakit idegesít a hajnali kakas-kukorékolás, erre éles golyóval kilő az ablakon (Z.Jimmy)?!!!!!... 8-O

2010. aug. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!