Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen típusú banki visszaélésn...

Carefreepat kérdése:

Ilyen típusú banki visszaélésnél mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Feltörték a Google fiókomat(semmi értesítés új bejelentkezésről), melyen keresztül hozzáfértek a bankkártyámhoz is és a Google Play fiókomon keresztül egy ázsiai pénzmosó alkalmazáson keresztül egy hét alatt az összes pénzt ellopták a számlámról (szintén semmi értesítés sem a Googletől, sem a banktól). Miután észrevettem és jelentettem a visszaélést, a bank visszatérítette az összeget, és csak ezután közölték, hogy ez csak ideiglenes, amennyiben megállapítják, hogy nem ők hibáztak, ismét levonják az összeget. A bank már megállapította ezt, most a "másik fél"(google?) vizsgálatára várnak. Van bármi esély arra, hogy visszakapom az ellopott összeget? Hiszen nyilván egyik fél sem akar pusztán jóakaratból ekkora összeget kifizetni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 15. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is visszautalták az összeget, hasonló volt a dolog, de nem mondták, hogy ideiglenes lenne. Biztos, hogy az? :o
2020. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy egyelőre ideiglenes. A kérdés az, hogy ők mit értenek "megalapozott" alatt. Mellékeltem a levél erre vonatkozó részét.

[link]

2020. júl. 16. 15:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem két ilyen visszaélés ügyem volt, mindkét esetben véglegesen visszakaptam a pénzt. Szerintem esetedben is ez lesz. Nem szoktak ezzel szívózni a bankok.
2020. júl. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom alapján szinte mindig az ügyfélnek adnak igazat a kártyatársaságok (főleg, ha ez az első ilyen eset). Ha a Google nem tudja bizonyítani hogy a terhelést valóban a kártyatulajdonos végezte, akkor a MasterCard/ Visa megtéríti az összeget. Valószínűleg azért írták, hogy ideiglenes, mert az OTP megelőlegezte ezt az összeget (bár ez csak találgatás a részemről).

Pár javaslat, hogy a jövőben ilyen ne fordulhasson elő:

1) Érdemes a Google fiókban és a banki belépésnél (itt már elvileg kötelező) bekapcsolni a kétlépcsős ügyfél hitelesítést

2) Érdemes inkább igényelni egy ONLINE kártyát, amit csak internetes tranzakcióhoz lehet használni, meghatározott limittel

3)!! A jelszavakat ilyenkor sürgősen le kell cserélni, nehogy más fiókba is illetéktelenül be tudjanak lépni

Remélem megtérítik az összeget!

2020. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!Most kicsit megnyugodtam, ezek szerint csak félrevezetett a szöveg.

#4 köszönöm a tippeket, az igazság az, hogy mivel külföldön élek és több pénznemet használok, számomra a Revolut lesz a megoldás, már egy jó ideje használom. Kártyás fizetésnél egy gombnyomással tudok egyszerhasználatos kártyát generálni és a valuta váltás is ingyenes.

Az OTP-s számlát így meg is szüntethetném, de sajnos a Revolut számlára nem tudok készpénzt befizetni, ezért szükségem van rá.

2020. júl. 20. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Örülök, hogy tudtam segíteni.

Én is Revolut kártyát használok erre a célra, mondjuk nagy összeget nem merek rajta sose tartani. Pár hete ingyenes fiókoknál is elérhető lett az eldobható virtuális kártya ingyen, ami egy hasznos funkció tud lenni egyszeri fizetéseknél.

Én szállodában dolgozom, sajnos sok kártyás visszaéléssel találkoztam, mondjuk minket sosem a bank, hanem mindig a kártyatársaság (MasterCard, Visa) keres már meg. Általában mi 15 napot kapunk a kivizsgálásra, 90%-ban az ügyfélnek adnak mindig igazat.

2020. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!