Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tegnap megkaptam a határozatla...

Tegnap megkaptam a határozatlan idejű munka szerződésem. Vehetek ezzel fel valamilyen hitelt?

Figyelt kérdés
A fizetésem készpénzben kapom, nem számlára. Tudok a providenten kívül más hitelt felvenni?

2020. júl. 16. 10:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Próbaidős vagy?
2020. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
1-es vagyok: még mielőtt gyorsan lehúznátok: én már kaptam meg olyan határozatlan idejű szerződést, ahol ki volt kötve a 3 hónap próbaidő és amikor letelt, nem született újabb szerződés.
2020. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok próba idős.
2020. júl. 16. 10:15
 4/19 A kérdező kommentje:
Már több mint egy éve ennél a cégnél dolgozom, csak eddig napi bejelentéssel dolgoztam. De most felvettek és kaptam egy határozatlan idejű szerződést.
2020. júl. 16. 10:16
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Akkor még nem fogsz kapni hitelt.

A legtöbb helyen min. 3 hónap bejelentett munkaviszony kell (az alkalmi munka nem az) és bár személyi kölcsönt adnak bankszámla nélkül is, de az elmúlt 3 hónapról kérnek munkáltatói igazolást.


Esetleg a Provident, Cofidis ad hitelt, de ők ilyenkor zömmel házhoz jövős hitelt adnak - az meg roppant drága.

mivel nincs bankszámlád, így esélyed sincs náluk a másfajta fizetésre, a banki átutalásra, ami LÉNYEGESEN olcsóbb.


Jut eszembe, miért nem nyitsz egy bankszámlát?

2020. júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Van bankszámlám, de mivel heti fizetésben vagyok, így készpénzben kapom. :/
2020. júl. 16. 10:25
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

És mennyi hitelt akarsz felvenni?

És mire?

Lehet, hogy van olyan megoldás, ahol olcsóbban meg tudod úszni a dolgokat.

2020. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Vidéken élek, van egy aranyos kis ház ami 700.000 ft ba kerül. Azt szeretném megvásárolni.

De nincs félre tett pénzem.

2020. júl. 16. 10:40
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Hááát, lakáshitelt arra nem fognak adni, több okból kifolyólag sem.

Személyi kölcsönt megpróbálhatsz felvenni - az szabad felhasználású, de akkor 1 milliót próbálj meg, mert a ház megvásárlása után még vagyonszerzési illetéket is kell fizetni, ami 4 %-a a ház árának.


Ha valami csoda folytán adnának hitelt, akkor mindenképpen a provoident, Cofidisnél átutalásos fizetést válassz, mert az fényévekkel olcsóbb, mint az otthoni fizetéses.


Magánvéleményem: ha most lett határozott idejű szerződésed, akkor szerintem várj 3-4 hónapig, húzd meg nagyon a derékszíjat , sprólj és aztán vedd meg.

Ne felejtsd el, hogy a háznak rezsije is lesz: a hitel mellett azt is kell fizetned.

2020. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tudom, mivel albérletben élek, ami 100ezer forintra jön ki egy hónapba ezért lenne jó hitelt igényelnem és inkább azt fizetni!

Köszönöm a válaszaid!!! :)

2020. júl. 16. 10:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!