Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy lakáson 1/6-od...

Ha van egy lakáson 1/6-od tulajdonom, arra lehet jelzálogot kérni ha még rendelkezik a lakás haszonélvezeti joggal?

Figyelt kérdés
Szeretnék kb. 2 év múlva egy kis agglegény lakást (1 v. 1,5 szobás) venni Budapesten. Vidéken van egy lakás amin van 1/6-od tulajdoni jogom, le lehet jelzálogoztatni az arányomat, hogy könnyebben jussak lakásvásárláshoz? Annyi, hogy van rajta haszonélvezeti jog ami nem az enyém.

2020. júl. 16. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor, ha a többi tulaj is beleegyezik a jelzálog bejegyzésbe.

A tudtuk és beleegyezésük nélkül nem tudsz jelzáloghitelt felvenni.

2020. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hűűű, szerintem van egy kis kavar a fejedben, bocs.

Jelzálogot a bank szokott tenni a lakásra, hitelfelvételkor.

Most akarsz hitelt felvenni, hogy 2 év múlva tudjál lakást venni?

Vagy azt kérdezed, mi lesz 2 év múlva? Arra meg senki nem tudja a választ, mert napról napra, óráról órára változnak a rendeletek.

2020. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Van egy biztosabb állásom, de csak úgy tudok igazán kitörni saját lakás ügyileg, hogy a lakásunk saját részemre jelzálogot vennék fel.

Természetesen testvéreim nem fognak beleeggyezni és aláírni ilyet, hogy csak az én részemen legyen a banknak tulajdona... akkor sajnos nem lesz más alternatíva, hogy lakáshoz jussak, mint 8 évig vegetálni, hogy aztán 10-20 évre tudjak magamnak venni egy kis porfészket...

2020. júl. 16. 15:48
 4/12 anonim ***** válasza:

"hogy a lakásunk saját részemre jelzálogot vennék fel."


Na, úgy látom, még mindig nem tiszta.

A jelzálog az egy JOG, amit bejegyez a bank a hitel/kölcsön fejében, ami azt jelenti, hogy nekik van joguk arra a házra/házrészre, elidegenítési tilalom, nem adhatod el a beleegyezésük nélkül, stb.


Te nem jelzálogot vennél fel, hanem jelzáloghitelt.

2020. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amúgy hitelt hitelre nem is adnak, tehát ha úgy gondolkodsz, hogy felveszel jelzáloghitelt arra az 1/6-od részre, és azt mutatod fel mint önerőt, akkor az amúgy is bukta.

Azt tudod esetleg csinálni, hogy eladod ezt az 1/6-od részed az ingatlan többi tulajdonosának.

2020. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"akkor sajnos nem lesz más alternatíva, hogy lakáshoz jussak, mint 8 évig vegetálni, hogy aztán 10-20 évre tudjak magamnak venni egy kis porfészket..."


Peres úton kérheted a közös tulajdon megszüntetését. De ehhez sajnos nem értek, hogy mivel jár.


"Amúgy hitelt hitelre nem is adnak, tehát ha úgy gondolkodsz, hogy felveszel jelzáloghitelt arra az 1/6-od részre, és azt mutatod fel mint önerőt, akkor az amúgy is bukta."


Ez nem teljesen igaz. Ha a fizetés elbírja, akkor több ingatlan is bevonható egy új ingatlan vásárlásába.

2020. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

No igen, én is butaságot írtam, valóban a jelzálog hitelre gondoltam csak ne egész lakástulajdonra legyen kikötve. :) Általában erre jobban megadja a bank a hitelt amit mondjuk fel szeretnék venni.

Azt néztem, hogy hitelt lehet 2 emberre is felvenni, hogy ha van egy társtulajdonos és az Ő fizetését is bevonhatod a jobb kedvezményekért, nálam max. nyugdíjas szülőm játszana ha ilyen játszhat.

#6, nem szeretnék pereskedni egy kis 50 m^2-es lakásra, legyen egy közös még ha a haszonélvező elhuny akkor is szarul jártunk, mert ha valaki megakarja tartani akkor el kell adnia a másiknak a részét...

2020. júl. 16. 17:22
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

"Ez nem teljesen igaz. Ha a fizetés elbírja, akkor több ingatlan is bevonható egy új ingatlan vásárlásába."


És hogyan fizeted ki az eladónak az önerődet?

2020. júl. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xswerdy ***** válasza:
100%

az eladónak nem feltétlen kell önerő, én is vettem már 100% hitelre ingatlant. De feltehetőleg valamennyi önereje lenne a kérdezőnek 2 év múlva, különben minek kellene 2 évet várni.


Tehát ha jól értem, a kérdező bejegyeztetne jelzálogot arra az ingatlanra is, amit venne, és pótfedezetként vonná be a meglévő ingatlanban lévő 1/6 tulajdoni hányadát. Ezt a többi társtulajdonos engedélye nélkül nem lehet.

2020. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem érted. A bank max az ingatlan 80%-át hitelezi meg és csak azután, ha kifizetted az önerőt. Törvényi előírás.
2020. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!