Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 19 évesen melyik banknál...

19 évesen melyik banknál kaphatnék hitelt?

Figyelt kérdés
Olyan 4-3 millió környékén szeretnék felvenni.7 hónapos munkaviszonyom van.Kezest nem tudok keríteni!Otp-nél próbáltam, de ott a kor miatt nem kaptam.

2020. júl. 16. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Sehol. Mégis ki adna? És mire??
2020. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Személyi kölcsönt szeretnék.Egyébként egy házat szeretnék belőle vásárolni.Mert kaptam egy ajánlatot csak nincs rá pénzem.Csak ez az egy ok ,amiért hitelt szeretnék.
2020. júl. 16. 21:54
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ugy tudom (nem kimondva, de) 21-23 eves korig rizikosnak tekintenek altalaban a hitelintezetek es siman elzavarnak, ha a tobbi faktor nem kiemelkedoen jo. Sajnos nem eleg reszletes a leirasod, igy igazabol pontosan bankot nem tudnek ajanlani

Szemelyi kolcson, vagy jelzaloghitel?

Mi lenne kb a futamido?

Mennyi a havi brutto kereseted?

Alkalmazotti jogviszonyod van?

2020. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Gyakorlatilag sehol.
2020. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Az Otp a legmegengedőbb bank. Ha ott nem adnak, akkor kb. sehol.
2020. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Egészen biztos, hogy többmillió ft-ot nem kapsz egyik banknál sem 7 hónapos múlttal, ilyen fiatalon.


Ráadásul nem tudom, azt tudod-e, hogy az ingatlanhitelhez szükséges min. 20-30% önerő, a bank csak az ingatlan max 80%-át hitelezi meg.

Nos, mivel személyi kölcsönt akarsz felvenni, ezért feltételezhető, hogy nincs meg az önerőd sem.


Aztán nem tudom, hogy pl. azt tudod-e, hogy a lakásvásárlás után 4 % vagyonszerzési illetéket is kell fizetned - ez egy 4 millió lakásnál is 160 ezer ft.

Adásvételi szerződés, tulajdoni lap kikérése, költözés - ez mind-mind plusz pénz.


Ezeket csak azért írtam le, hogy a jövőben tudj ezzel kalkulálni, hogy mikre kell gyűjtened, milyen költségeid lesznek.


Száz szónak is egy a vége: várnod kell még és addig tegyél félre min. havi 40-50 ezer ft-ot, amennyi kb a törlesztőd lesz majd.

2020. júl. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sehol
2020. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2020. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


A vírushelyzet miatti munkaerőpiaci bizonytalanság miatt lehet, hogy a viszonylag kevés munkaviszonyod miatt nem adnak, vagy kérnek adóstársat, kezeseket stb azaz mást vagy másokat is be kellene vonni.

2020. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3-4 milliót össze tudsz gyűjteni pár év alatt megtakarítással.

És akkor majd gondolkozz a vásárláson.

2020. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!