Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar Állampapír Plusz...

Magyar Állampapír Plusz kérdések: feldarabolás, idő előtti kivétel, stb. ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 5 millió megtakarításom, amit Magyar Állampapír Pluszba fektetném. Eddig nem csináltam ilyet, így van pár kérdésem:


1. Mennyibe kerül megvenni a kötvényeket? Írják hogy maga a számla ingyenes, de ettől még át kell utalni rá a pénzt, nem? Ami tranzakciós költség a banknál. Vagy ez sincsen?


2. Lehet több részletben lekötni? 5 milliót nem akarok együtt lekötni, mondjuk feldarabolom 5db 1milliós tételre, hogy ha valamelyiket vissza kell vegyem, akkor ne dőljön be az egész. Ez így megoldható? Kamat szempontjából mindegy, mennyi részre van osztva?


3. Idő előtt vissza lehet vásárolni az állampapírt? Azt olvastam hogy kamatfizetést követő 5 munkanapban 100% áron visszavásárolható. Tehát ha pl. 2 év után napra pontosan visszavásárolom, akkor visszakapom a teljeset és az addigi kamatokat is? Illetve olvasni, hogy ezen az időszakon kívül 99,75%-os áron veszik vissza. Magyarul 1.000.000 lekötött pénzt 2 év pár hónap után 997.500-ért visszakapom, plusz a második évig megszerzett kamat?



2020. júl. 23. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Beutalás a te költséged. webkincstáron lehet bankkártyával is venni, az ingyenes.


2. MÁP+ból heti kibocsátás van. Ha veszel hétfőn meg szerdán ugyanúgy következő hétfőn kapod meg egybevonva.

Ha 5 hétre elosztva veszed meg, akkor lesz pl 2020/28 sorszámúból 1 milliód, 2020/29-esből szintén 1 milliód stb.


Tehát lehet darabolni is. De nincs jelentősége, mert webkincstáron bármekkora részét vissza lehet váltani.


Pl 5 milliót egybe beteszed. Az első kamat lesz 87500Ft. Akkor simán kivehetsz 1000Ft-ot, 87500-at vagy mind az 5 milliót is.


3. Fél év után, 1 év után és utána évente ingyen visszaválthatod abban az 5 napos periódusban. Ezt szerződésben garantálják.

A 99,75%-os ár az jelenleg érvényes, sajnos azt bármikor megemelhetik egyoldalúan. Remélhetőleg meg fog maradni, de ha nem akkor is 1 éven belül visszakaphatod a pénzed.


"Magyarul 1.000.000 lekötött pénzt 2 év pár hónap után 997.500-ért visszakapom, plusz a második évig megszerzett kamat?"


Igen.

2020. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Van különbség a Webkincstáron vásárlás és a saját bankon keresztüli vásárlás között? Gránit banknál vagyok, hirdetik az Állampapír vásárlást. Vagy jobban járok webkincstárral?

2020. júl. 23. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, hogy a bankok mit kavarnak pluszban. Jóesetben nincs, rosszabb esetben költségeket számítanak fel. Én a webkincstárt használom évek óta, szerintem megéri ott megnyitni a számlát, akkor kevesebb a meglepetés.

Bankszámlára visszautalás pl tranzakciós illeték mentes.

2020. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, Ügyfélkapun keresztül megigényeltem a MÁK számlanyitást
2020. júl. 23. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!