Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenképpen szükséges a...

Mindenképpen szükséges a munkáltatói igazolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék személyi kölcsönt felvenni, viszont meg csak 5 hónapja dolgozom itt. A kérdésem az lenne hogy mindenképpen szükséges így munkáltatói igazolást kérnem? Vagy elengedhető.

Teljesen őszinte leszek, mivel még fél éve sem dolgozom itt, nem akarok már munkáltatói igazolásert menni. Tudom nem ciki ez vagy ilyenek, csak ertitek.

Szoval valaki tajekozott ebben a témában?



2020. júl. 30. 00:06
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Igen, mert rendes bejelentett munkára kell hivatkoznod, amiből visszatudod majd a kölcsönt fizetni.

Ezzel szűrik ki azokat, akik segélyre akarnának kölcsönt felvenni és 90% esély, hogy nem fizetik ki a kölcsönt.

Ha te egy munkáltatóival igazolod magad, azzal adsz egy bizalmat a banknak, hogy tudod miből majd fizetni a kölcsönt.

Ingatlanra csak akkor terheli, ha nem tudod fizetni a kölcsönt, valamint a fizetésed alapján fognak is neked ajánlani keret összegeket, hogy mennyit vehetsz fel maximum és minimum a fizetésedre.

2020. júl. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Talán nincs is az a bank, aki hitelt folyósít munkáltatói igazolás nélkül.

Ez nekik egy biztosíték arra, hogy lesz miből kifizetni.

2020. júl. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Legtöbb helyen 3 hónap elég m
2020. júl. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én már 2x vettem fel kölcsönt munkáltatói nélkül. Persze úgy, hogy abba a bankba utálták a fizetésemet. Visszanézték kb 6 hónapra, hogy honnan jön és ennyi elég volt nekik. Persze ez még a korona előtt volt, azóta szerintem már biztosan mindenkitől kérnek.
2020. júl. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen, általában kell munkáltatói igazolás.

Nem mindegy, hogy hova kapod a fizetésed, mennyi idős vagy és mennyi pénzt akarsz felvenni, ahhoz mennyi a fizetésed?

Pl. 19-20 évesen elég esélytelen, hogy 5 hónap után kapj személyi kölcsönt, nagyobb összeget.


De talán kisebb összegre egy folyószámlahitelt kaphatsz...

2020. júl. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
igen
2020. júl. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem kell minden esetben.


Ha ahhoz a bankhoz érkezik a fizetésed a saját tulajdonú bankszámládra amelyiknél a hitelt akarod igényelni és az átutalásból egyértelműen azonosítható, hogy munkabérként kapod, akkor sok esetben a bank eltekint a munkáltatói jövedelemigazolástól.


Sőt, vannak esetek, hogy a másik bank által küldött számlakivonat is elegendő bizonyíték számukra.


Nyilván nem ingatlanhitelnél és a kölcsön összege is befolyásolja, hogy elég-e számlakivonat, de sok esetben elegendő.



A koronavírus miatt persze sokféle szigorítás történt.



Ahogy írtad még nincs meg a hat hónap. Sok esetben a hat hónap a vízválasztó.

Mindjárt augusztus eleje. Várj még egy hetet és az augusztusi eleji fizetés utalással már meg lesz a hat havi, nem?

Jobb pozícióban lennél, bár valószínű van bank, amelyik beérné három havival is. Csak így kevesebb a választási lehetőség, ami neked hátrányos.

2020. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Nem fog a bank 3 hónap munkaviszony után pl. 5 millió személyi kölcsönt adni - ne zöldítsétek már a kérdezőt! :-)


3 hónap azt jelenti, hogy lejárt a próbaidő és éppen "véglegesítették" - erre nem ad bank nagy összegű kölcsönt, főleg, ha fiatal a kérdező.

2020. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a bank, ahol a számlád van, valószínűleg nem kér, hiszen látják az utalásokat.
2020. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem 3 hónapja dolgozom itt :)

Mint írtam 5 havi bér érkezett eddig a számlámra. És nem t milliót szeretnék felvenni, és nem is 20 éves vagyok :)

2020. júl. 30. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!