Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTPjunior bankszámlánál meg...

OTPjunior bankszámlánál meg lehet nézni, hogy hova ment el a pénz?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy nem kapok értesítést semmiről, hogy kaptam fizut vagy hogy költöttem.

És most nézem az egyenlegem, hogy sokkal kevesebb van mint amire emlékszem és elkezdten vissza számolni mikor és mennyit vettem le róla, de sehogy se jó mert ez mellett volt fizetésem is szóval akkor is többnek kéne lennie, nem pedig kevesebbnek és fogalmam nincs mire ment el a pénzem. Valahogy vissza lehet nézni, hogy mire költöttem el vagy, hogy hova ment el?


Illetve, hogy tudom igényelni, hogy kapjak értesítést a pénz mozgásról?


17 éves vagyok, bocsánat ha hülyeséget kérdezek, de meglepett az egyenlegem és tanácstalan vagyok, hogy hova b@szhattam el ennyi pénzt.


2020. aug. 2. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van netbankod, ott van egy olyan funkció, hogy számlatörténet. Akár egy évre visszamenőleg meg tudod nézni, hogy hol, mikor, mennyit költöttél. Néhány nap csúszással jelennek meg a tételek, mert át kell futnia a rendszeren, a dátum amit látsz nem a vásárlás napja, hanem a könyvelésé.
2020. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Van netbank hozzáférésed? Ha van, a számlatörténet menüpontban meg tudod nézni. Ha nincs, a bankban (szülővel) tudsz hozzáférést kérni. Ugyanitt lehet intézni az sms értesítőt.
2020. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mindenképp be kell mennem a bankba, a netbank hozzáféréshez.

Így utólag is fogom látni a számlatörténetet? Vagy azt már buktam?


Mindenképp szülő is kell ehhez? Nem beszélünk és külön utakon járunk és nehéz lesz össze egyeztetni így, hogy együtt elmenjünk a bankba.

2020. aug. 2. 17:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem buktad, netbank se kell hozzá, a fiókban kinyomtatják ha kéred, de az fizetős. Inkább a netbankot ajánlom. Szülő vagy törvényes képviselő kell hozzá.
2020. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Két fontos fogalom:

-rendelkezésre álló egyenleg (ezt tudod elkölteni)

-könyvelt egyenleg (a bank legtöbbször zárolja az elköltött összeget a számládon, majd pár nappal később elkönyveli)


Mióta bevezették az azonnali átutalást, a kártyás vásárlások döntő többségét azonnal el is könyveli az OTP (régen ez nem volt így, több napot is kellet várni, mire egy tranzakció megjelent a számlatörténetben). Tehát a netbankba belépve, a számlatörténet fülön lesznek ezek a könyvelt díjtételek.


Érdemes még megnézni a "számla részletes adatai" fült, ahol látszik a számlán zárolt egyenleg (ami még nem került könyvelésre). Nekem pl. az SMS és az átutalás díját előszőr zárolják, és csak pár nappal később jelenik meg a számlatörténetben.


De forintra sose fog megegyezni a valósággal, mivel a számlád, ha minimálisan is, de kamatozik (ez amúgy tényleg pár forint szokott lenni). Olyanba is belefutottam már az OTP-nél, hogy a számlavezetési díj nem jelent meg a zárolt keretben, csak pár nappal később könyvelték. Van telefonos ügyfélszolgálatuk, ha túl nagy az eltérés, akkor nyugodtan fel lehet őket hívni.

2020. aug. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mennyibe kerülhetha lekérem a bankba a számlatörténetet?


Illetve akkor ha tegyük fel holnaptól lesz netbankom, akkor már 1 évre visszamenőleg látom a sz.történetet vagy csak holnap utántól fogom látni, hogy mennyit költök éppen.

2020. aug. 2. 17:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, látod visszamenőleg egy évig. Csak az számít mikor kéred le.

A bankfióki verzió díja a kondíciós listában van, de mindjárt kikeresem neked.

2020. aug. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes lekérni a bankfiókban papír alapon, mert junior számlánál ingyenes a netbank hozzáférés (csak lekérdezés funkcióval).
2020. aug. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, de most kicsit megkavartatok.


Most akkor ha lesz netbankom, meg tudom nézni, hogy hova tünt el a pénzem vagy nem?


Ha nem, akkor kénytelen leszek lekérni a számlatörténetet papír alapon mert szeretném tudni, mit költöttem ennyit.


Tehát akkor legyen szíves valaki ezt tisztázni, hogy

2020. aug. 2. 17:47
 10/13 A kérdező kommentje:
*hogy mit is csináljak, hogy lássam a számla történetet 1 évre visszamenőleg.
2020. aug. 2. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!