Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MÁP+ eladása, forduló héten?

MÁP+ eladása, forduló héten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pénteken kaptam meg a kamatjóváírást a MÁP+ papírjaimra, een a héten elvileg 100% árfolyamon tudtam VOLNA eledni. Az a helyzet, hogy mai napon eladtam a teljes mennyiséget az adott sorozatból, és 99,75% vételi árfolyamon lett elszámolva az ügylet. Mit rontottam el? Webkincstárban csináltam és azon belül pedig -->új tranzakció-->vétel. Nem így kellett volna vagy mi lehetett a baj?


Azért is érdekelne, mert jövőhéten is lesz egy ,,adag" ami fordul és ha lehet, akkor ott jól szeretném csinálni.


köszi



2020. aug. 3. 10:41
 1/5 A kérdező kommentje:
* webkincstár --> új trazakció --> eladás
2020. aug. 3. 10:41
 2/5 anonim ***** válasza:
Valamit elnéztél, mert a kamatfizetés napját követő 5 munkanapon valóban 100%-on váltják vissza. Ma pl. a N2024/08 sorozatot váltják 100%-on. Nem lehet, hogy véletlenül rossz sorozatból adtál el? Megesik, ha több van egy portfólióban.
2020. aug. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

N2025/05 sorozatot adtam el. Akkor ez lehet gondolom a baj. Tehát, hogy a féléves fordulónál nem 100%-on váltják...


Olvastam kb. 3-4 oldalt már az állampapírról, de ezt valahogy sehol sem olvastam..

2020. aug. 3. 10:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha pl. kedden veszel, az a következő hétfőtől indul visszaváltás a lejáratra következő naptól 100%-os, ez lehetőséget ad sok félreértésre.


Szerintem te anno pénteken vetted, ami hétfőtől kamatozott és holnap reggelre érte volna el a 100%-os visszaváltást.

Kincstárjegy esetén, ha 12:00 előtt veszed 1 évvel később 12:00 után már megadják a teljes kamatot, de ha 1 perccel később veszed már csak a rá következő naptól kapod a teljes kamatot, máp+ esetén akár 7 napot is várhatsz a teljes összegre.

Vételi idő helyett a kamatperiódus kezdési idejét kell nézni, mindig a kövi hét hétfőjétől indul, beváltás hétfőn 12 után vagy rá következő nap! (Ma hétfő van, de még nem múlt el 12:00, beszoptad!)

2020. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát de azt írják, hogy a kamatfizetést követő 5 munkanapon belül érvényes a 100% visszaváltás..Pénteken kifizették a kamatot.. Mindegy, majd megnézem pontosan, hogy mikor vettem, mert most így nem emlékszem pontosan, hogy milyen nap volt.
2020. aug. 3. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!