Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy banktól meghatározott...

Egy banktól meghatározott futamidőre felvett hitelt ki lehet előbb fizetni?

Figyelt kérdés
Tehát felvettem pl 60 hónapra, és úgy alakult hogy van rá keretem és szeretném az összes maradék havi törlesztőt letudni.
2020. aug. 6. 06:26
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Igen, így is vissza lehet fizetni.
2020. aug. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Ma mi a gyakorlat nem tudom, de egy időben „büntették”. A banknak nem jó, ha gyorsabban fizetsz.
2020. aug. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Ki lehet fizetni.

Akkor érdemes, ha a hitel valós értéke, ennek hiányában amortizált bekerülési értéke magasabb, mint a tőketartozás + az előtörlesztési díj + egyéb költségek.

2020. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Természetesen, ezt hívják előtörlésztesnek illetve ha a teljes hitelt visszafizetitek akkor végtörlesztésnek. Ennek díja általában a kifizetendő fennmaradó tőketartozás 1%-a, ami általában jóval kevesebb, mintha a kamatokat fizetnéd. Így ha van rá lehetőségetek akkor megéri.
2020. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!