Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste Max hitelkártyán gondolk...

Erste Max hitelkártyán gondolkodom? Megéri? És, hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Pontosan, hogy dől el, hogy mi tartozik egy kategóriába? Ha veszek pl buszjegyet az benne van az utazásban?


Van valami olyan kategória amit mindenképp megéri választani?


Azt jól értem, hogy az Otthon zsebbe minden rezsi belemehet? Anyám rezsijét is én fizetem a lakásához, az is ide számíthat?


Meg mennyire jó ötlet most igényelni? Ahogy látom, most változtak a feltételek... drágább lett.


Jah meg az utazás biztosítás az itt értelmes dolog? Ez egy jó biztosítás, vagy csak jobb mint a semmi?


(bocs a sok kérdésért, de kicsit bonyolult nekem a téma)



2020. aug. 8. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem van, én teljesen meg vagyok elégedve, szeretem. Ha normálisan visszatöltöd minden hónapban, akkor csak nyerni lehet vele. Én éves szinten a kártyadíjnak nagyjából az 5-6szorosát szedem össze a visszatérítésekből. Az, hogy neked melyik kategoria éri meg, az a te vásárlási szokásaidtól függ. Én egyiknek az üzemanyagot választottam, havi 1-2 tank benzin elmegy azért nálunk. Másodiknak a ruházatot, hisz ruhák mindig kellenek. Harmadiknak meg a szórakozás, mert ebben benne van mindenféle étterem, kocsma, színház, mozi, sportesemények, koncertek, stb.

A biztosítás részét én nem használom, arra inkább sajátot, de ez is egyénfüggő.

2020. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az otthon kategóriába nem tartozik bele a rezsi, szóval teljesen felesleges az anyád rezsijét azzal fizetni, 1%-ot kapsz rá vissza

igen a buszjegy benne van az utazásban

nekem tök ingyenes, sem havi sem éves díja nincs, így megéri, most nem tudom mennyibe kerül

normál használattak, kb havi 180-200 e költésel kb 35-40 e Ft éves bevételem van belőle, nem egy was is das...

valószínűleg a költésgeket levonva nekem már nem érné meg

2020. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elvileg eddig is volt költsége, de lehet neked valami spec konstrukcióban van.


Havi zárlati díj: 290 forintról 590 forint emelkedik

Éves kártya díj: 5.876 forintról 6.450 forintra emelkedik

Kártya kibocsátási díj: továbbra is levásárolható az első hónapban

Csatlakozási bónusz: 5.000 forint ajándék jóváírás továbbra is az ajánlat részét képezi


A csatlakozási bónuszt levonva, az első éves költség 4,456 forintról 8.570 forintra (+92%), míg a második évtől az éves költség 9.456 forintról 13.570 forintra (+44%) emelkedett.

2020. aug. 8. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:

igen, én még Citibankos voltam, onnan kerültem át az ERSTE-hez, azért a Citilife sokkal jobb kártya volt

ha rendszeresen ki tudod használni a 4%-ot akkor megéri, mert akkor évi max 96 ezret tudsz kapni, ehhez havi 200 e-t kell költeni a 4%-os kategóriában és csak ott szabad használni a kártyát

normál működés mellett, ha havi 200-at költesz nem csak a 4%-os kategóriában, akkor kb havi 3-4 ezret tudsz kapni

én havi 1500-2000 Ft-ért nem szórakoznék vele, de Te tudod

2020. aug. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem is felhívott az ERSTE üzletkötő.

Türelmet kértem, megnéztem a kondíciókat.

A 4% -ba nem választható bele az élelmiszer (ez a legnagyobb havi kiadásunk), és a rezsi (ez a második legnagyobb). Szórakozás, ruha, elektronika.. max pár ezer Ft havonta. Így a kiadások zome az 1%-os kategóriába esik, ez 2000 Ft visszatérítés havonta.

Mínusz az éves kártyadíj.

Szóval ezer-párszáz Ft-ra jönne ki a nyereség havonta.

Viszont ez nem Forint, hanem "Erste Forint", ha el akarod költeni előre be kell állítanod, milyen kategóriában szeretnéd..

Nekem ezzel nem éri meg szórakozni.

2021. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaja, tökre egyénfüggő. Mi pl sokat tankolunk, arra viszont jár a 4. Meg az összes sporteseményre, koncertre is ezzel veszem a jegyet, bérletet, azokra is. Nekem több 10ezer jön vissza évente.
2021. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a tankolás maximálva van, ha jól emlékszem 30000 Ft havonta.
2022. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!