Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne hitelre lakást...

Érdemes lenne hitelre lakást vennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van félrerakva kb. 3 millió forintom, egyik barátom tartozik még picit több mint félmillióval, tudnék felvenni 10 millió hitelt 20 évre 66 ezer forintos törlesztővel. A városban ahol lakom 17 millió körül már lehet kapni lakást, amit 100-120 ezerért ki tudnék adni albérletbe. Én jelenleg albérletben lakok viszont ez egy viszonylag jó lakás és viszonylag olcsón bérlem, mert a főnökömé. amúgy 60 ezer + 5 közös költség + rezsi, a legdurvább téli hónapban is 85 ezer alatt voltam mindennel együtt, ebben benne van az internet is.


Tehát érdemes lenen felvennem hitelt, hogy vegyek egy lakást amit kiadnék albérletbe, én pedig maradnék itt ahol most vagyok? Szerintem és egyik barátom szerint megérné, de kíváncsi lennék mások véleményére is.


Előre is köszönöm!



2020. aug. 8. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem igen.
2020. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
17 millióért akarsz venni lakást, de neked hitellel és megadott tartozással együtt is 13.5 millió forintod lenne. A maradék 3.5 milliót honnan varázsolod elő (+ a 680 ezer ft vagyonszerzési illetéket)?
2020. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy ha menne neked az általános iskolai alap matek, akkor ki tudnád számolni, hogy jobban járnál, ha te laknál a hitelre vett lakásban.
2020. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem most azonnal gondoltam, még gyűjtenék picit, csak gondoltam megkérdezem, hogy érdemes-e ezt kitűznöm célnak. Egyébként lehet kérek kölcsön testvéreméktől, nekik van és már volt, hogy felajánlották maguktól is. Még másokat is meghallgatnék. Köszönöm!
2020. aug. 8. 22:59
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért járnék azzal jobban? Ez a lakás amiben most lakom sokkal jobb, mint amit vennék és csak 60 ezer/hó. Az átlagos lakások pedig 100-120ezerért mennek/hó. Az enyém azért ilyen olcsó, mert a főnökömtől bérlem.
2020. aug. 8. 23:01
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Most ne, mert eléggé bizonytalan a piaci helyzet. Sőt, még lejjebb is mehet a lakások ára. De azt javaslom, hogy ne.
2020. aug. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez azt jelentené, hogy minden megtakarításod elköltöd, és még el is adósodsz.

Ha hirtelen megszűnne a munkahelyed, mihez kezdenél?

2020. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Hatalmas a kockázat
2020. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs meg a lakás árának harmada, addig nem aktuális a kérdés.

Majd ha lesz 6-7milliód akkor tedd fel újra a kérdést.

2020. aug. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben, majd felteszem akkor,ha megvan a harmada, csak jó lett volna tudni, hogy érdemes-e hajtanom arra, hogy meglegyen. Na majd akkor, ha minden jól megy akkor 1,5 év múlva felteszem újra a kérdést.
2020. aug. 9. 13:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!