Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A tartós befektetési számla a...

A tartós befektetési számla a nyitástól számított dátumhoz képest 5 év elteltével megszüntethető adómentesen(részletesebben alább kifejtem)?

Figyelt kérdés

Részletesebben: Valahol azt olvastam 5 év elteltével szüntethető meg adómentesen, valahol azt, hogy az 5. naptári év végén, valahol pedig azt, hogy a befektetés nyitás éve utáni évtől kezdődik csak az 5 év.

A lényeg: 2015.08.11-én kezdett tartós befektetési számla esetén, hogy értelmezendő ez? 2020.08.11. után már megszüntethetem adómentesen és felvehetem az összeget ami a számlán van? Hiszen ekkor járt le az 5 év, vagy csak év végén, vagy csak a következő évben?



#adómentes #Erste Bank #TBS #tartós befektetés
2020. aug. 10. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

TBSZ-nél van egy 0. év, a gyűjtőév. Ez a nyitás éve, dec 31-.ig, mindegy, hogy januárban vagy decemberben nyitottad.

Következő év jan 1-től indul a TBSZ és onnan számolódik az 5 év.

Neked 2016. jan. 01-jén indult és 2021 jan. 1-jén jár le.

2020. aug. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még egy kérdésem lenne. Ha megszüntetem a számlát és teljes kifizetést kérek az 5. év lejárta előtt (3. év eltelte után) akkor a 10%-os adót a teljes kivett összegre kell fizetni, vagy csak arra a részre amennyivel több lett a befizetett összeg? Egy példa: ha mondjuk 100.000Ft-al indult a tartós befektetés és most teszem azt 120.000Ft-t van a számlán amit ki tudnék venni mert ennyit kamatozott akkor csak a 20.000Ft-nak a 10%-t kell adóznom vagy a teljes megszüntetéskor kifizetett 120.000Ft-nak a 10%-át?
2020. aug. 10. 10:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A nyereséget adózod, nem az egészet.
2020. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!