Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK felhasználásával vettünk...

CSOK felhasználásával vettünk 2 éve házat. A férjem elhagyott,ha most ő bejelentkezik oda ahol most él,másik város,akkor mi lesz a CSOK-kal?

Figyelt kérdés
Még egy másik kérdésem is lenne. A férjem el akarja adni a házat,de nekem nincs hova mennem 3 gyerekkel,a kicsi a közös. Betegség miatt munkaképtelen vagyok,ezért hagyott el. A kérdésem az,ha beadja a válópert kirakhatnak a házból betegen a 3 gyerekkel? Kifizetni se tudom. Mi lesz így?

2020. aug. 14. 12:58
 1/8 A kérdező kommentje:
A rezsit se tudom fizetni,ő pedig nem fogja,nem érdekli,hogy itt a gyereke. Tartásdíjat se fizetett még semmit,pedig már 3 hónapja hagyott itt minket.
2020. aug. 14. 13:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A csok szerződést vedd elő, abban benne van, mi történik, ha elváltok.


Egyetlen eset van, amikor a válás után nem kell visszafizetni a felvett támogatást:



ha az egyik fél a másiktól megszerzi a CSOK-kal vásárolt ingatlan tulajdonjogát, és


a kiskorú gyermekek (akikre a támogatást igénybe vették) a CSOK-os ingatlanban élnek tovább a tulajdonjogot megszerző féllel.



Ebben az esetben szerződésmódosításra van szükség, amelynek a díja a támogatott személyt terheli.



Ez a forgatókönyv akkor működik, ha a gyermekvállalás terén nincs elmaradása a párnak. Minden más esetben vissza kell fizetni az igénybe vett támogatást.



A válást legkésőbb 30 napon belül jelezni kell a területileg illetékes járási hivatal felé. Ha a válás miatt eladják a CSOK-os ingatlant, akkor a visszafizetés a következő menetrend szerint történik: “az elidegenítésből származó bevétel bírósági határozat szerinti vagy a közöttük létrejött házassági vagyonmegosztási szerződésben rögzített arányban terheli”.


Ha eladjátok, kamatostul kell visszafizetni a támogatást. A legjobb megoldás, ha belemész, hogy nem fizet gyerektartást, és a tiéd cserébe a ház.


Hogy miből fogtok megélni, azt nem tudom.

2020. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ezt tudtam,azt nem tudom,hogy ha ő úgy átjelentkezik más lakcímre,hogy még nem váltunk el,akkor mi lesz? Meg kötelezhetnek a ház eladására,így hogy nem tudom kifizetni?


Hogy fogadjam el tartásdíj fejébe a házat? Mikor az ő része fut kb.7 évet (most 4 éves) ,a gyerek meg minimum 18 éves koráig tanul,nő,beteg...

Igen az,hogy miből fogunk megélni,az se érdekli és fogalmam nincs.

2020. aug. 14. 14:58
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha elváltok, akkor a bíróság megítél gyerektartást a közös gyerekre. A másik 2 gyereket és téged nem köteles eltartani, azzal keresd a gyerekek apját. Te meg gondolom táppénzen vagy, tehát van bevételed. A CSOK felvételekor pedig el kellett volna olvasni a feltételeket, nem csak örülni az ingyen pénznek.Ha eladjátok a házat, akkor abból lesz pénz, abból el tudsz menni albérletbe a gyerekekkel.
2020. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok táppénzen,mivel gyesen voltam a kicsivel mialatt lebetegedtem és nem,ezzel nem százalékolnak le. Ja,gondolom akkor tőled mehetek is dolgozni. A másik 2 gyerekről egy szó nem volt,nem is költött rájuk eddig se,de elmondanám, hogy az 1 millió adókedvezmenyt örömmel felvette utánuk,amin szerszamokat vett maganak.Senkinek nem kívánom ezt a kórt,csak az ilyen empatikus embereknek adnám oda 1 hétre,mint te is vagy...Olyan jó,hogy itt a megkeseredett emberek kiélhetik magukat. Meg az is jó,hogy nem a kerdesre valaszoltal,csak rugsz te is az emberen.
2020. aug. 14. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha gyes-en voltál a gyerekkel, akkor nem rúghattak ki a munkahelyedről, mert védett voltál. 25 ezerből eltartottad a másik 2 gyereket? Miért lenne megkeseredett az, aki a tényeket nézi. Elváltok, eladjátok a házat, de megkapod az összeg felét, fizetsz albérletet, kérsz gyerektartást.
2020. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegséged van?
2020. aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lakcímnek semmi köze a házassághoz, váláshoz stb.
2020. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!