Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Transferwise számlámat megtalá...

Transferwise számlámat megtalálhatja a végrehajtó vagy a NAV?

Figyelt kérdés
Sziasztok, transferwises-s számlát megtalálhat, és pl inkasszálhat a végrehajtó vagy akár a NAV ?

2020. aug. 16. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, megtalálhatja. Ha rendes bankszámla (mindegy, melyik országban), inkasszót is tehet rá. Ha nem, csak egy virtuális egyenleg, akkor közvetlenül nem inkasszózhatja, de biztos van rá mód, hogy végrehajtható legyen. Olvasd el a szerződést és az ÁSZF-t.
2020. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na de hogyan találja meg? Nem Mo-n van a TWs számla, nem magyar a számlaszám. Végignézik az összes EUs bankszámlát, hogy hol van azonos névvel, szül.idővel és címmel még bankszámla?
2020. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen én is ezen gondolkodtam második. Max azt tudom elképzelni ha utalgatnék róla a magyar számlámra? de még ezt is nehezen ...


első köszi

2020. aug. 16. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs kapcsolatban a magyar számláddal, nem valószínű, hogy megvizsgálnák, van-e ilyen számlád.

Ha utaltál róla a számládra, vagy töltöttél oda a saját számládról összegeket, akkor a számlatörténetben látszik, hogy kapcsolatban állsz a Transferwise-zal és előfordulhat, hogy információt kérnek tőlük rólad, amit a Transferwise a törvények értelmében köteles lesz megadni.

Mivel csak egy virtuális számláról van szó, inkasszót nem tudnak rá kivetni, de ahogy írták, találhatnak rá módot, hogy végrehajtás alá vonják. Ha adócsalás miatt érdeklődnek utánad, lehet, a Transferwise maga dönt úgy, hogy zárolja a számládat és szerződést bont veled, amire a felhasználási feltételek szerint bármikor lehetősége van.

2020. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ne trükköz, egy ismerősömröl a NAV konkréran azt is tudta mikor hol van. Szerintem simán kiderítik
2020. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!