Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Első éves hallgatóként igenyel...

Első éves hallgatóként igenyelhetem már most a diákhitel pluszt?

Figyelt kérdés
Ősszel kezdem az egyetemet, felvehetem már most, augusztus végén?

2020. aug. 22. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Hallgatói jogviszony kell hozzá, az pedig a beiratkozás napján indul. De óvatosan! A pluszt 1 év után el kell kezdeni törleszteni, cserébe kamatmentes. A rendes Diákhitel 1 kamatos, de elég a hallgatói jogviszony megszűnése után 4 hónappal elkezdeni törleszteni.
2020. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De a beiratkozáshoz szükséges dokumentumokat már feltöltöttem a héten. Így sem?

Tudom, hogy akkor már törlesztenem kell, de sajnos más lehetőségem nincs.

2020. aug. 22. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. A jogviszonyod a beiratkozás napján indul, amikor személyesen kell bemenni az egyetemre aláírni a papírokat, bemutatni az eredeti érettségi bizonyítványt (hogy nem kamuztál-e a felvételikor). Azon a napon indul a jogviszony. Ezt már meg kellett küldeni az egyetemnek, hogy mikor lesz.
2020. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elektronikusan kell csinálni.
2020. aug. 22. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
nem
2020. aug. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!