Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revoluttal hogyan működik a...

Revoluttal hogyan működik a pénzfelvétel külföldön?

Figyelt kérdés
Holnap utazom Horvátországba és érdekelne, hogy a Revolut kártyámon lévő forintot át kell váltanom az appon keresztül kunára? Vagy ez nem szükséges, az adott horvát bank automatája majd átváltja ha pénzt szeretnék levenni? Nem járok így roaszabbul? Köszi a válaszokat!

2020. aug. 22. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
De, rosszabbul jarsz. Valts az appon keresztul (mondjuk ne hetvegen, mert akkor eleg draga), es kunat vegyel fel az automatabol.
2020. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes előre váltani ha hétvégén használád a kártyát, mert akkor rosszabb az árfolyam, egyebként nem szükséges. Arra kell még figyelni, hogy ha az ATM saját árfolyamot kínál fel akkor azt nem szabad elfogadni, hanem kunában történő terhelést kell választani. Illetve némelyik Atm díjat számol fel, ezeket jobb elkerülni vagy megszakítani a folyamatot.
2020. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pénteken szlovák CSOB automatából vettem ki Eurót. Feltöltöttem Forintban, átváltottam EUR-ba, díjmentesen kivettem. Ahogy #2 is írja, hétvégi kivét (vagy vásárlás) előtt érdemes előre váltani, mert a hétvégi Revolut árfolyam sokkal rosszabb.
2020. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!