Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Falusi CSOK igénybevételéhez...

Falusi CSOK igénybevételéhez házaspárok esetén ha az ingatlan az egyik fő teljes tulajdona akkor is igénybevehető, vagy a házaspár másik tagjának is kell tulajdonjog a házba?

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a házaspár másik tagja teljesen ostoba...
2020. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért is?
2020. aug. 28. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd. Kaptok az államtól mondjuk 10 milliót, az fejenként 5, és ráköltitek a csavó házára. Megszülöd a gyerekeket, boldogság. Aztán kiderül, hogy a titkárnőt kettyintgeti, elváltok, vissza kell fizetni a csok 10 misit, neked is 5öt, neki is 5öt.de neki ott marad a lakás, neked meg csak az adósság meg a pulyák. Okos dolog? Szerintem nem.
2020. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Falusi csok! Ami csak 1,5millió korszerűsítésre. Én vagyok a nő, enyém a ház, nem örököltem saját erőből vettem. Összeházasodtunk gyereket vállaltunk, most szerettük volna szigetelésre felvenni, de azt az információt kaptuk, hogy csak úgy lehet ha 50-50% a tulajdonjog. Én ruháznék rà %-ot mert az együtt töltött idő alatt költött rá ő is, de nem 50% csak mondjuk 30-70%

Nem tervezek elválni, nem azért mentem hozzá, de sosem lehet tudni mit hoz a jövő ha ő mégis menne.. Kifizetni csak úgy tudnám ha eladnánk a házat, én meg mehetnék a 2gyerkőcömmel egy fél ház árával.. ráadásul amiért annyi évet dolgoztam

2020. aug. 28. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Még így sem tartom jó ötletnek.


A 10m csak példa volt, szemléltetés.

2020. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azért az sem opció hogy évekig dolgozik fizeti a rezsit fenntartja a házat és nincs tulajdoni hányada az ingatlanban. Nyilván az az érték ami házasság előtt volt megmarad mert ami újítás megy rá csak növeli a ház ertékét.
2020. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!