Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Belemennél 800ezres nettó...

Belemennél 800ezres nettó mellett havi 300ezres törlesztőbe 4 eltartottal?

Figyelt kérdés

2020. szept. 5. 16:22
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
A bank ad, nem ez volt a kérdés, jelenleg is 200 megy lakhatásra, ezután a sajátunkat torlesztenenk, nem a foberlot, mindössze ennyi a különbség, ha ugrik munkahely, az alberletbol is a hidalá kell menni, ugyhogy ott lennek ahol a part szakad
2020. szept. 5. 20:12
 12/26 anonim ***** válasza:
45%

#8, mi az, hogy eltapsolni??


Nekem 450 nettó keresetem van, saját magamra, azaz EGY személyre.

Általánosságban kijelenthrtjük, hogy nem kell kalkulálnom semmi előre be nem tervezett kiadással, nem lesznek betegek a gyerekek (mert nincs), nem nyaggat a feleség, hogy menjünk már ide, meg menjünk már oda, mert nincs. Ez így egy alapesetben eléggé tervezhető költségvetés.

Amit tudni kell még: nem vagyok (minden tekintetben) aszkéta, kell cigire meg némi piára is költeni a hónapban, hogy tűrhetően érezzem magam. Ezen felül szokásos kiadások, illetve a lakásomon felül 2 másik ingatlan költségei jönnek be a képbe, meg van egy kocsim is. A kocsival mostanában rendszeresen munkába járok, mert tudodki tömegközlekedjen ebben a járványban. Meg még egy törledztőrészletet kell fizetnem, részletfizetési megállapodás alapján.


Ezzel a felállással eldöntöttem év elején, mikor home office volt, hogy minden hónapban legalább 100k-t spórolok, és a következő évre kifizetem a maradék hiteleimet.


Hát, tudod mikor :)

Pl. kocsit kellett műszakiztatni, erről kiderült, hogy egy csomó baja van, majdnem 300ezerbe fájt. Aztán a másik ingatlanokkal is volt gond, ott az utazással együtt vagy 60ezret kellett legutóbb elköltenem. Ésatöbbi.


Egyszerűen MINDIG van valami, ami megborítja a jól felépített tervemet, így év eleje óta csak vagy 300k-t sikerült megspórolnom.


És akkor csak magammal számolok, nem úgy, hogy gyógyszer, vagy iskolaszer kell a gyereknek, amire nem mondhatom, hogy "majd legközelebb, kibírja jövő hónapig" :P

2020. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, nekem is 450 a nettóm.


150 a lakhatásom, plusz kaja stb, amivel megállok 230nál. Cigi és autó kapásból off.

Havi 200at szoktam a befektetési alapomba pakolni minden hónapban. Amikor emelkedett a fizum, a költéseim nem emeltem arányosan, inkább a megtakarításaim. 20 szokott maradni a mozgástér miatt, de ha nem használom fel kötöm le ezt is.

Így veszek 6 hónap múlva hitel nélkül lakást. (nem, nem egy lyukat :) )


Aki akar az tud spórolni, főleg ha megtervezi és VEZETI a kiadásait. nincs olyan hogy mindig jön vmi, a legtöbb dolog befolyásolható. Fegyelem kell hozzá.

Lehet lepontozni, de így évi 2,4 millaval nő a megtakarításom, plusz a kamatos kamatok azóta is mikor kezdtem.

Akinek derogál a bkv az vállalja hogy akkor ez többlet költség (ezzel most nem kötekedek, hisz vállalod is :) csak kiemelem hogy nyilván a kényelemnek ára van, de visszautalok az egyik pontomra, hogy ha nagyon akar valaki akkor lehet spórolni. Én forintra pontosan (oké csak majdnem) vezetem a költéseim és meg van az eredménye.


Ettől függetlenül, pl a minőségi étel alapanyagokon nem spórolok mert az nem érné meg hosszabb távon, x időnként eljárok barátokkal erre arra stb.


A lényeg, ha a pénznek nem mondod meg hova menjen, elmegy magától, így amit korábban írtak hogy eltapsolni, pl a cigi az pont az, az alkohol szintén. És ezzel sincs amúgy baj, csak akkor el kell fogadni, hogy neked nem megy ezt elengedni és az is plusz költség.

Az autóval ja, merülhet fel váratlan kiadás, de akkor ismét visszautalok, hogy ha csak nem 1 óra bkv-val az út akkor a kényelmet meg kell nézni ér e annyit. Nekem többet ér, hogy ezzel a tempóval konkrétan 50 évesen nyugdíjba megyek. Tény, nem autózok és nem költök drága nyaralásokra.


Azért azt itt hagyom, hogy most nem beléd álltam :) csak szerettem volna egy másik álláspontot is bedobni, mert ha már a társadalmunk ereje is ebben áll, látszódjon ez is :)

2020. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

#13, ez teljesen mindegy, hogy te mennyit költesz meg mennyi marad belőle. Én nem azért írtam ezt, hogy sajnáljanak, vagy életvezetési tanácsokat adjanak nekem, csak szemléltetésképpen. Voltam ennél sokkal rosszabb helyzetben is, kevesebb bevétellel meg több kiadással is és kikerültem belőle, anélkül, hogy bármin érdemben változtattam volna. Jó, a cigi ára felment, meg mióta új alkoholügyi szabályok vannak, azóta a pia ára is felment - azelőtt ittam kommersz töményt is, ami olcsó volt, de most már majdnem annyiba kerül az is, mint a minőségi pia, így inkább a minőségi piát iszom, ha kicsit drágább is :P


De a lényeg az az, hogy sztem nettó 800 tök jó lenne EGY személyre, még akár netto 500 is.


DE nettó 500, ami megmarad, NÉGY személyre? Akikről gondoskodni kell, el kell őket tartani??? Mindent be kell nekik sterezni?


Ugyanmár, ne hülyéskedjünk.

Jönni FOGNAK a nem tervezett kiadások, akármit csinálnak.

Mi van, ha elromlik a hűtő, akkor nem lesz hűtő?

Vagy ha elromlik a zár az ajtón, akkor nem lesz bezárva az ajtó, mert nincs pénz?


Én csak azt mondom, hogy ezeket a törlesztőfizetéseket JÓVAL az aktuális, kalkulált teherbíró képesség fölé kell tervezni, különben baromi nagy tragédiák lesznek.


Én hasonló helyzetben legalább el tudnám adni az egyik ingatlanomat vagy 8 millióért, de ő még ezt se írta, hogy ilyen tartaléka lenne.

2020. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Újra én (13), na igen ez is igaz. az a 300-as törlesztő elég magas így.


Kérdező, így mekkora futamidővel veszed fel a hitelt?

a 14-es válasz javaslatát alapul véve, akkor már állítsd be kisebbre a törlesztőd (feltéve ha ragaszkodsz az adott ingatlan mellett) és nagyobb mozgástered marad váratlan költségekre. Ha váratlan költség épp mégse volt, akkor folyamatosan előtörlesztesz. Majdnem ugyanott vagy szerintem, de biztonságosabb.

2020. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%
#15, amúgy te nő vagy?
2020. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, miért feltételezted?
2020. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"jelenleg is 200 megy lakhatásra, ezután a sajátunkat torlesztenenk, nem a foberlot"


Ha most félretudtok rakni havi 150-200-at, akkor most éppen belefér a költségvetésetekbe. De ekkor is kérdéses, hogy mi lesz, ha csökken a család bevétele.

Ha nem marad most havi 200 hó végére, akkor nem marad túl nagy mozgástér.


Érdemesebb lenne úgy megoldani, hogy havi 200-ból kijöjjön a törlesztő, ha most úgyis annyit fizettek.

2020. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Nekem is kb ennyi a nettóm és ezzel 100 ezres lakáshitelt mertem bevállalni, esetleg még be mernék vállalni kocsira még egy 50-60 ezret, de többet semmiképp nem,pedig egyedül vagyok.
2020. szept. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
#17, csak kérdeztem. Nincs különösebb oka a feltételezésnek.
2020. szept. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!