Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha én 1/1-es ingatlan tulajdon...

Ha én 1/1-es ingatlan tulajdonos vagyok és egy másiknak önálló zálogjoga van?

Figyelt kérdés
Mit jelent, ha zálogjoga van valakinek egy ingatlanban? Ki az erősebb tulaj vagy a zálogjogos?

2020. szept. 10. 13:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy aki megvette a testvére bedőlt hiteles házát és meglepődtél, hogy a 60.000 chf tartozás nem tűnt el?
2020. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A zálogjog dologi hitelbiztosíték.

Egyik sem erősebb a másiknál, csak a tulajdonos egy lépést sem tehet a zálogjogosult nélkül.

Viszont fordítva könnyen megeshet, hogy a követelésének kielégítésnek érdekében pl végrehajtóhoz fordul.

Persze érvényesítheti a jogait bírósági eljárás nélkül is.

2020. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Vettem árverésen egy házat, elvileg tehermentesen, de aztán jött egy határozat amin az szerepel, hogy 6300chf tartozás van az ingatlanon amiről nem volt tudomásom. Igazából ez a dolog úgy volt, hogy a bátyám akart venni házat, de mivel tartozás van a nevén így én vettem meg árverésen, hogy aztán tovább adhassam ajándék céljából a lányának. Én meg ugye jó hiszemű voltam hittem neki, hogy tehermentes. szerződés illetve tulajdoni lap nincs nálam, de pár dokumentumot tudok küldeni.

Azt mondta egyébként a bátyám, hogyha bemegyünk az ügyvédhez kapott is időpontot és lemond a zálog jogáról, akkor a tartozás is lemegy az ingatlanról és áttudom adni a lányának tehermentesen. De nagyon kétségbe vonom a szavát. Azt sem értem, hogy mit keres a papíron zálog részesként mikor én vettem az ingatlan 1/1 tulajdon hányaddal. Attól függetlenül, hogy az ő háza, de ugye hivatalosan papír szerint az enyém. Tehát nem szeretném, ha rajtam maradna a sok svájci frank tartozás. Nem tudom mennyire reális így, hogy le mond a zálogjogáról akkor törlődik a tartozás.

2020. szept. 10. 13:40
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor kinek van zálogjoga?

A tesódnak a te házadon, amit megvettél neki, mert neki tartozása van?

Nem értem.

2020. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
én az önálló végrehajtási bíróságtól vettem a házat, ő nem vette meg, mert elvileg KHR listán szerepel. így ő zálogtulajdonos csak nem tudom, hogy lett zálogtulajdonos igazából azt sem olvastam el, hogy mit írok alá. De ennyi erővel az ő nevére is megvehette volna, nem tudom miért avatott bele. Most az a célja, hogy lemond a zálogjogáról én pedig átadom a lányának a házat csak félek, hogy a tartozás rajtam marad és abba egyezek bele, hogy neki tehermentesen adom ád az adósság meg engem terhel. Szóval teljesen tanácstalan vagyok.
2020. szept. 10. 13:53
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyszerűsítve vettem házat (ami az ővé, de papíron az enyém) a zálogjog meg az övé amit vettem házon.
2020. szept. 10. 13:55
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Láttál már erről a házról tulajdoni lapot?

Zálogos, hogy lehetne egy olyan ingatlanon amit most vettél neki(k)?

Több sebből vérzik.

2020. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Te így nem tudod eladni nélküle gyakorlatilag.

Ezzel biztosította be magát, hogy ne add el, hanem így majd a lányáé legyen biztosan.

Ügyvéd előtt lemond a zálogjogról, te meg egyidejűleg elajándékozod.

Ha KHR-es , akkor mire elajándékozta vna már nem lett vna 'tiszta' a tulajdoni lap.

Ne haragudj meg, de túl nagy szívességbe mentél bele ész nélkül.

Tényleg nem bántás, meg a testvéred, de legalább olvass mielőtt bármit is aláírsz.

2020. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a vétel után fizetned kell illetéket azt tudod?

Illetve a lánynak sem lesz ez a történet illetékmentes, mert neked nem egyenesági rokonod.

Ez így meg van?

2020. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Illetékkel tisztában vagyok csak azt nem tudom, hogy azt mikor kell fizetni. Ha elajándékoztam azt követően vagy ugye már negvettem, szóval elajándekozás előtt? illetve mi lesz a 63000CHF-el?
2020. szept. 10. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!