Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babavárót megkapják a passzív...

Babavárót megkapják a passzív KHR-ek?

Figyelt kérdés

Valahol az írják hogy igen, valahol azt hogy nem.

Volt olyan ismerősöm akinek az Otp elutasította a 3 éves munkaviszonyt, az Erste viszont megadta a babavárót.


2020. szept. 11. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
nem
2020. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
nem, sem aktív sem passzív KHR-es nem kap babavárót.
2020. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van olyan bank, amelyik megadja passzív KHR esetén is a babavárót, ha a hitelképsséged egyéb szempontból rendben és a többi feltételnek is megfeleltek, de csak akkor, ha a tartozásod nem megegyezéssel zárult, tehát a teljes fennálló tartozást rendezted (MAGREN) státusz látszik a KHR-ben.
2020. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Egész pontosan csak akkor, ha:


“egyiküknek sincs a központi hitelinformációs rendszerről szóló 2011. évi CXXII. törvény (a továbbiakban: 2011. évi CXXII. törvény) 11. § (1) bekezdése szerinti, a Központi Hitelinformációs Rendszerben (a továbbiakban: KHR) nyilvántartott tartozása, ide nem értve azt az esetet, amikor a késedelmes tartozás teljesítése MÁR MEGTÖRTÉNT, azonban a teljesítésre a kölcsönkérelem benyújtását MEGELŐZŐ EGY ÉVEN belül került sor, és a 2011. évi CXXII. törvény 8. § (4) bekezdése alapján a hiteladósra vonatkozó referenciaadatot a KHR-ből még nem törölték”

2020. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, pont ma voltam ezt intézni, a MAGREn (tehát önerőből maradéktalanul törlesztettem a tartozásom, nem egyéb módonalapján kapok babavárót és csokot is, pedig passzív khr.es vagyok)
2020. szept. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia :) mi OTP nél próbáltuk előre ott nem kaptuk meg de viszont Duna Takarék banknál sikerült

Hitel ügyintézőnk intézte mert épp házat veszünk

A maximális összeget megkaptuk

Nem volt plusz macera pár nap alatt elbírálták

Pénteken írtuk a szerződést azt mondták következő hét pénteken megkapjuk úgyhogy most azt várom :)

Remélem tudtam segíteni

2020. nov. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!