Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok -e intézkedni az OTP...

Tudok -e intézkedni az OTP -nél személyes megjelenés nélkül (telefon, email) abban az ügyben, hogy nem érkezett meg ismerősömhöz az általam neki banki átutalással 9 napja küldött kb. 70 ezer Ft (s ha igen, hogyan)?

Figyelt kérdés
Nagyon sok időmet elvenné most bankba mászkálni ilyen ügyben, ezer a dolgom.
2020. szept. 14. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Telefonos ügyfélszolgálat elég ehhez
2020. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! Kéri a 10 jegyű azonosítót és a 3 jegyű titkos kódot. Ezeket hol találom, mik ezek?
2020. szept. 14. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem nincs netbankom, de egyenleged így is le tudod kérdezni, ahol pont egy 10 és efy 3 jegyű számra szokott szükség lenni, lehet, hogy ezek azok amik neked is kellenek:


-bankkártya számának utolsó 10 számjegye

-számlaszám utolsó 3 számjegye

2020. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, nekem az otp-s folyószámlám megnyitásához 6 -8 -7 (ilyen sorrendben) jegyű számok kellenek, de ezek egyike sem az amit leírtál. A bankkártyám utolsó 10 számjegyével próbálkoztam, és titkos kódnak azt a 3 jegyű számot írtam, ami a névaláírásom után külön számként szerepel. De, a bankkártya száma azért nem is logikus, mert, mi van, ha nincs is bankkártyám(?)

Írtam nekik emailt, abban leírtam a tranzakcióügyet (vagyis, hogy nem volt tranzakció) és rákérdeztem ezekre az orálisan fixált adatokra..a 10 jegyű meg a 3 jegyű..hogy hol az annyában találom őket...mert ezek nélkül még ügyintézőig se lehet eljutni. Kerestem ilyen adatokat otp-s szerződésemen is, de sehol semmi. Ki van ez találva rendesen

2020. szept. 14. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:
De titkos kódnak miért nem próbálod ki, amit írtam? Magának a számlaszádmodnak az utolsó 3 jegyét? Tudod a számlaszám, amit meg kell adnod, ha pénzt akarnak neked utalni.
2020. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Válasz az első reagálónak: abban az esetben ha van szerződésem az OTP vel arról hogy telefonon is intézhetek ügyet mert ahhoz kell még egy 7 jegyű szám is amivel én akkor még nem rendelkeztem tegnap óta viszont már igen
2020. szept. 16. 07:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Előző válaszommal lényegében a hármas reagáló nak is válaszoltam. Amiket ő írt az teljesen megfelelő csak onnan nem tudtam tovább menni mert ugye az a bizonyos 7 jegyű szám nekem nem volt akkor még
2020. szept. 16. 07:30
 8/8 A kérdező kommentje:
És megosztok veletek egy fontos tapasztalatot: átutaláskor hiába is kell a számlaszámmal együtt nevet is írni, A tranzakció akkor is megtörténik ha a név és a számlaszám nem stimmel vagyis nem összetartozik. Függetlenül attól hogy mit írtak oda hogy kinek a nevére utaltok, A bank el utalja a pénzt arra a számlaszámra amit oda írtatok. Nem egyezteti a névvel. A tranzakció csak abban az esetben nem történik meg hogyha olyan bankszámlaszámot írtok ami nem létezik. Én idáig abban a hamis biztonságérzet ben voltam hogy ha például egy utaláskor elérnek egy számlaszámot a tranzakció nem fog megtörténni mert nevetés írtam hogy kinek utalják és az nem fog stimmel ni így nem fogják el utalni a pénzt. Tegnap óta tudom hogy ez nem így van, mert most az velem is előfordult hogy véletlenül egy másik a számlaszámot másoltam az utalásra nem azért a személy akinek a nevét odaírtam És akinek utalni szerettem volna az utalás szépen elment arra bizonyos számlaszámra, meg is kérdeztem a banktól hogy hát ezek szerint akkor ők most hibáztak a válaszuk az volt hogy soha nem nézik a nevet ők csak a számlaszámot nézik és a számlára utalnak.
2020. szept. 16. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!