EURO-s állampaír megéri?

Figyelt kérdés
Most elég sokat nőtt az értéke 360 ft 1 euronak, pár hónapja volt 380-390 körül. ha abba fektettem volna be az állampapírt többet érne mint a máp+,vagy az inflációt követő? Szerintetek?

#állampapír #euroban
2020. szept. 17. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen árfolyamon sikerült volna átváltanod az Euro-t Forintra.

Illetve, a kérdés az, hogy gondolkodsz-e váltásban vagy tartósan csak Eurot forgatsz? Ha ez utóbbi, akkor nincs is miről beszélni, hiszen egy Euro az mindig egy Eurot ér.

2020. szept. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát egyértelmű, hogy forintba átváltaná az ember. de ha infláció követő a papír akkor ezek az euro érték megugrások befolyásolják majd az értékét is a papír lejáratakor? (Uh most ez nem tudom mennyire érthető mit akarok kérdezni)
2020. szept. 17. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sose volt 380-390, 365 volt a csúcs, és most megint csúcsközelben van.

Ha most váltod át és visszamegy egy normálisabb szintre, akkor bukni fogsz rajta.

Ha még extrémebb módon elértéktelenedik a forint, akkor persze nyerni.

De én nem tudom, hogy mi lesz a vége.


Most tuti nem vennék, 350-et megvárnám. 330 még jobb lenne, de lehet, hogy többé olyan árfolyamot nem fogunk látni.

2020. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
100%
Ha nincsenek euró alapú kitettségeid (osztrák cukrászdád, német lakáshiteled, francia nyaralód) akkor semmi értelme futni az árfolyamkockázatot. Állampapírba azért fektet az ember, mert biztonságos. Ha forintból élsz, akkor vegyél forint alapút, ha meg az árfolyamváltozásra akarsz spekulálni akkor vegyél tisztán eurót, ne keverd össze a kettőt egy befektetésbe.
2020. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat!
2020. szept. 17. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A PEMÁP inflációkövető. Az eurózóna hivatalos inflációját követi, ami a legutolsó időszakra 0-ban lett megállapítva, tehát pl. az 5 éves PEMÁP kamata jelenleg 1,25% (ami csak a kamatprémium).


Az egy teljesen másik kérdés, hogy a forint-euró árfolyam hogyan változik. hiszen 1 eurónyi állampapír mindig 1 eurót fog érni. Szerintem annak nincs értelme, hogy veszel x eurónyi állampapírt, és már alapból azt tervezed, hogy visszaváltod forintba.

2020. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A válságok idején, mint pl ami most is van, a vírus járvány minden esetben megváltoztatja az árfolyamot? Mert ha ezt tudom akkor simán váltottam volna euro-t és amikor magas volt az ára vissza váltottam volna, hol lehet erről tájékozódni, hogy az árfolyamok mitől változnak mi befolyásolja, stb.? Mert biztos vannak akik most ezzel anyagiakban jól jártak, lehet nem is az euro érné meg, nem tudom, csak erről tudok.
2020. szept. 17. 18:46
 8/8 anonim ***** válasza:

"semmi értelme futni az árfolyamkockázatot" :D :D :D


Hát igen, mert annyira fenyegető a forint hirtelen felértékelődése...


Nyilván most a csúcsról majd megint le fog fordulni, de ha visszanézed a chartot, akkor a forint stabilan 5% körül veszít év-év viszonylatban az €-hoz képest, így az árfolyam kockázat elég vicces fogalom.

2020. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!