Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért vont le pénzt a bankkárt...

Miért vont le pénzt a bankkártyámról?

Figyelt kérdés

Tegnap este levontak a bankkartyamrol 13.000 Ft osszeget, es nem tudom mire fel?! Hetfon tudok csak bemenni a bankba utanna jarni, de ott se fognak tobbet tudni szerintem... valaki talalkozott mar hasonloval? (Nem rendeltem semmit, nem fizettem elore semmit)

Fishedfun.com (kozlemenybe ez volt irva) de semmi erthetot nem talalok ezzel kapcsolatosan



2020. szept. 19. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem te fizettél vele, akkor valaki visszaélt az adataiddal. Kártyát azonnal tiltsd le, és jelentsd a bankod felé, hogy bűncselekmény történt.
2020. szept. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

a "fishedfun" valami oline filmnéző oldal. Véletlenül nem regisztráltál oda?


Ha nem akkor kártya letilt és jelenteni, ahog az első is írta!

2020. szept. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kártyát most tiltasd le telefonon és már akkor jelezd az okát!
2020. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kártyádról vontak pénzt, azon nincs. A kártya adatait használva a számládról vontak le pénzt.


A „Nem rendeltem semmit, nem fizettem elore semmit” csak mostanra vonatkozik, vagy soha nem fizettél online a bankkártya adatai megadásával?

Feltételezem, hogy fizettél.

Például, lehet az is, hogy egy éve fizettél pl. éves díjat, ami a szerződés alapján, ha nem mondtad le (és ez néha igen bonyodalmas), folyamatos megrendelésnek minősül, és beszedték az új éves díjat. Esetleg egész másért fizettél, és nem ügyeltél arra az ügyesen elrejtett közleményre, hogy egyben előfizettél valamire, ami az első évben díjmentes.

Nem tisztességes, de ha a szerződési feltételben megadott pl. valamelyik amerikai tagállam bíróságán akarod keresni az igazad…

Nyilván nem ismerem a körülményeket, de nem lehet, hogy a kártya adatit ismerő családtagod fizetett elő?


Ezt a kártyát jobb gyorsan feladni, ahogy már írták. Soron kívüli pénzbe fog kerülni a csere, de inkább ez.


Ha bankkártyás online fizetésed volt már – függetlenül attól, hogy szándékod nélkül ismerték meg a kártyaadataid, vagy, hogy szándékod nélkül kerültél valamilyen fizetési vállalásba -, akkor ezt virtuális kártyával kellett volna tenned. Annak minden adatát ismerhetnék, nem tudtak volna fizetni maguknak.


Ha online vásárlás, előfizetés esetén bankkártyával fizetni fogsz, akkor – pláne így, hogy úgyis mész bankfiókba – igényelj webkártyát, virtuális kártyát; melyik bank hogy nevezi. Évi 1200 - 2000 Ft a díja.

Banktól függően kétféle technika van.

• 1.) Az ilyen kártyához egy alszámla tartozik, amin nincs pénz. A kártya csak ehhez az alszámlához fér hozzá. Ha fizetni szeretnél, akkor netbank használattal, a számládról díjmentesen vezethetsz át összeget az alszámlára. Nyilván annyit, amennyit fizetni akarsz. Fizetsz, és újra üres a számla. Bárki ismerheti ennek a kártyádnak az összes adatát, a 0 Ft-os alszámláról se 13-ezer Ft-ot, se más összeget nem tud levonatni.

• 2.) Alaphelyzetben az ilyen kártya limitje napi 1 Ft és 1 db tranzakció. Ha fizetni szeretnél, akkor netbank használattal, a limitet díjmentesen emelheted. Nyilván annyira, amennyit fizetni akarsz. Fizetsz, és vagy visszaállítod az 1 Ft-os limitet, vagy megvárod az automatikus időzárat; mivel elhasználtad a lehetőséget, más már nem veheti igénybe addig.

Persze, a másik kártyát (amit pl. bolti fizetéskor POS terminálon, vagy pl. pénzfelvételkor ATM-nél használsz) soha ne használd online fizetésre. Annak az adatai sose kerüljenek a netre. A másikkal meg bajlódhatnak, ha megismerik az adatait.

2020. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, ma voltam a bankban, kartya tiltasra kerult, az osszeget elmeletileg vissza fogom kapni! Ment a zold pipa mindenkinek. :)
2020. szept. 21. 09:39
 6/6 huntah ***** válasza:
0%
Meglepő módon nem mindegyik banknál van lehetőség virtuális kártyára, még ma, 2021-ben sem. Vagy ha van nekik valami hasonló, akkor nem jól van megoldva, nem elég biztonságos. Az ilyen bankok eleve kerülendők, de lehet mellé nyitni akár ingyenes másik számlát, ahol működik a bármikor ki-be kapcsolható virtuális kártya. Ilyen a Revolut, de létezik más is. Példát vehetnének róluk a "nagy" bankok, van hova fejlődni.
2021. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!