Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora esélyünk van a babavár...

Mekkora esélyünk van a babaváróra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


14 hetes terhes vagyok és a férjemmel szeretnénk saját házat vásárolni. Leszögezem, megoldható a dolog enélkül is, de kihasználnánk a lehetőséget.


A férjem tavaly negatív KHR listára került. Ennek oka az volt, hogy elköltöztünk, a csekkeket könyörgés árán sem az új címre küldte az OTP (áruhitelről volt szó), majd májusban 12db számlát kaptunk meg fél évre visszamenőleg, köztük azt, hogy BAR listára került. Sajnos akkor nem fordultunk ügyvédhez. Most ez az összeg kifizetésre került, a férjem netto keresete 400.000Ft így bőven van megfelelő anyagi hátterünk. A babavárót nem személyesen, hanem pénzügyi szakemberen keresztül intéznénk falusi CSOK-kal egybekötve.

A kérdésem az, hogy mekkora esély van rá, hogy így passzív listásként megkapjuk a babavárót? A szakértőnk szerint van rá esély, a kérdés az, hogy mennyi.


A ház, amit vásárolni szeretnénk 18millió forint.



2020. szept. 21. 01:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy a törlesztés egy összegben történt, nem megegyezéssel.
2020. szept. 21. 01:49
 2/10 A kérdező kommentje:

ja mellette ami van:

Egy áruhitel, amit szintén egy ösazegben most törlesztettünk, illetve egy 1 millió összegű személyi kölcsön, amit apukámék 2 éve rendszeresen fizetnek (nekik lett felvéve), ennek törlesztőrészlete 25.000Ft/hó. Nincs más tartozásunk.



Én felmomndtam a munkahelyemen 2 hónapja, aktív nappali tagozatos hallgató vagyok.

2020. szept. 21. 01:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A khr kizáró ok - kivéve, ha.a tartozás már ki lett egyenlitve. De ez esetben is dönthet úgy a bank, hogy túl rizikosak vagytok. Fontos információ lenne, hogy a férjed mit, mióta és mennyiért dolgozik.
2020. szept. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Le van írva. 400 nettót keres 2 éve, fix béres.
2020. szept. 21. 07:49
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha már átkerült passzívra, akkor van 1 db bank ami szóbajöHET, de akkor nagyon alaposan átnéznek minden mást. Hiteltanácsadót keress meg, ebben az esetben semmiképp nem az az ügymenet, hogy besétálsz egy tetszőleges bankba, és megigényled, mert szinte garantáltan elutasítják.


Ha van szakértőtök, akkor itt senki nem fog nála biztosabbat mondani, és ha szerinte is lutri, akkor lutri, neki kell menni.

2020. szept. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Negatív KHR kizáró ok.


És könyörgés meg csekkre várás helyett lehetett volna simán utalni a részleteket.


3 év folyamatos munkaviszony sincs meg ezek szerint.

2020. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
ha 3 éve aktív nappali tagozatos, akkor a 3 éves munkakviszony nem szükséges.
2020. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy nincs 3 év munlaviszonya? :DDD Azt kérdezted mióta keres ennyit....

7 év folyamatos munkaviszonya van, ahogy elment az egyik helyről kezdett a másikon, nincs megszakítás.


Itt senki se tud értelmezni...

2020. szept. 21. 18:14
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Te nem tudsz mindent egyben leírni.


A khr akkor is kizáró ok.

2020. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

nem minden esetben:

[link]


de ahogy már írtam a legtöbb bank szigorúbb...

2020. szept. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!