Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakás hanyad részét érdemes...

Ninaaa26 kérdése:

A lakás hanyad részét érdemes megspórolni mielőtt valaki beleugrik egy lakáshitelbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiatal vállalkozó vagyok, 17 éves korom óta dolgozom és van 16 millió spórolt pénzem. Remélem a COVID miatt lemennek az árak és tudok garzont venni. Érdemes hitelre lakást venni? Vagy spóroljam meg a teljes összeget még pár évig? A lakás felére már érdemes lehet hitelt fölvenni?

2020. szept. 22. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha az önerő megvan és tudod fizetni a részleteket biztosan akkor már érdemes. Az árak gyorsabban nőnek mint amit a hitel kamaton buksz.
2020. szept. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
16 millió önerővel már belevághatsz, ne vállald túl magad, a havi jövedelemnek max 25-30%-a legyen a törlesztő, amellett kényelmesen tudsz élni plusz lesz mozgástér, ha megszorulnál
2020. szept. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
50% önerő, plusz a törlesztő a jövedelmed max. 30%-a és rendben leszel.
2020. szept. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3: ja csak épp ha ugyanazt megkaptad volna jóval olcsóbban mikor még csak 30% volt meg. Nem érdemes sokáig kuporgatni mikor mennek fel az árak.


Oké, abban egyetértek, hogy a törlesztő legyen fix és könnyedén tudd fizetni. Nekünk ha kéne törleszteni babavarot is akkor 10% lenne. Így még kevesebb a következő pár évben.

2020. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4: A kérdezőnek már megvan az 50%. Legalább is én úgy értelmeztem a kérdést.
2020. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 persze, ertem, csak jelzem úgy általánosságban. Neki is már rég venni kellett volna ha ez volt a cél eddig is és hitelképes. Aki 2-3 éve vett ingatlant az már bőven megnyerte az ár emelkedesen a hitel kamatokra fizetett pénzt.


Sajnos mi is hülyék voltunk, 2016ban 16 millióért csinos több szobás lakást nézegettünk. Minimális önerővel talán sikerült is volna megvenni. Ma már szinte ki is fizettük volna (fizu emelkedés is volt azóta) és érne vagy 30 milliót.

2020. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi szepen a kommenteket! Igen, van bennem egy kis felsz... evvel ezelott nezegettem ugyanugy garzont, felujitottat panel hazban es 18 millioert is voltak, most ugyanaz a negyzetmeter, lokacio 26-27 misi.

Ha a 150 ezer Ft-os alberletet koccolom es bekoltozok a lakasomba, abbol ki tudom fizetni a torlesztot csak ez a covid szituacio is elbizonytalanitott egy csoppet.

2020. szept. 24. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!