PayPal-ra tudok Forintot USD-re konvertálni?

Figyelt kérdés
Pl. Ráteszek 10.000 Ft-nyi Dollárt Paypalra, es úgy fizetek. Ez lehetséges?

2020. szept. 23. 22:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehetséges
Nem, nem lehetséges
16 szavazat
 1/7 anonim válasza:
22%

Magyarországon az Unicredit bank "üzemelteti" a paypal-t.

Az ott érvényes valutaváltás alapján érvényes az összeg.

Paypal-on beállítod az elsődleges fizetési mód+ valuta lehetőséget.

2020. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
K&H bankos Maestro kártyánk van. De akkor azzal is működik, ugye?
2020. szept. 23. 22:54
 3/7 anonim válasza:
100%

Azt kérdezted hogy a Paypal számládra ha utalsz forintot,akkor azt dollárban tudod-e költeni.

Igen.Paypal beállításokban USD-ra állítod az elsődleges fizetési módot.

Kártya független.

Mindegy milyen folyószámláról utalsz. Unicredites számlaszám érhető el a Paypal számlára"feltöltésnél".

2020. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz. Akkor csak annyi a teendőm, hogy csinálok egy Paypal fiókot, a K&H-s Maestro bankkártyáról töltök fel pénzt, átkonvertálom, és fizethetek Dollárban, ugye?
2020. szept. 23. 23:20
 5/7 anonim válasza:
100%

Paypal fiók regisztrálás.

Profilok alatti adatok pontos megadása. Ennek meg kell (!) egyeznie a csatolt folyószámla adataival.(amiről utalni fogsz rá) BETŰRE PONTOSAN!!!

"Pénztárca" menüpont.

Utalás.(nagy gomb az egyenleg alatt)

Ott megadja a számlaszámot amire utalnod (nem feltölteni) kell a folyószámládról.

kb 48 óra az "átfutás.

A beállításokban USD (amerikai dollár) alapbeállítást teszel elsődlegesnek,és a kifizetést paypal-ra állítod.(így csak a paypal egyenleged terhelődik.Ha nem utalsz rá akkor nem tudnak pl. visszaélni vele.)

Ha a regisztrációkor kötelező lenne megadni külön bankártyaszámot,azt utólag el tudod távolítani.

A legtöbb online vásárlásnak elegendő a paypal fedezete.

Öööö...asszem ebbe minden benne van..

:)

Ízlés dolga.

Én így használom internetes vásárlásra.

Ja!

A számlaszám Unicredites. Erre írtam hogy az a bank felügyeli.

Paypalról "vissza" folyószámlára nem javaslom.Nekem nagyon soknak tűnt a paypal járuléka.

Mondjuk,nyilván ebből "élnek". :D

2020. szept. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%

"Akkor csak annyi a teendőm, hogy csinálok egy Paypal fiókot, a K&H-s Maestro bankkártyáról töltök fel pénzt, átkonvertálom, és fizethetek Dollárban, ugye?"


Kétféleképpen lehetséges fizetni Paypallal. Az egyik: pénzt juttatsz a számlára. Vagy átutalsz rá, vagy más Paypal felhasználó(k)tól kapsz rá pénzt. Ezt szabadon konvertálhatod dollárba, euróba, forintba, akármibe. Szabadon, de drágán... Viszont ehhez nem kell bannkártya (nem kártyáról utalsz, hanem számláról). A másik: a Paypalhoz kapcsolt bankkártyával fizetsz. Ilyenkor a te Paypalodon nem jelenik meg az összeg, csak továbbítja a másik felhasználónak. Itt van lehetőség beállítani azt, hogy a Paypal a kártyát abban a devizában terhelje meg, amiben fizetsz, vagy forintban. Az esetek 99%-ában megéri beállítani, hogy a fizetés devizájában terheljen, mert a Paypal a te szempontodból nagyon rossz árfolyamon vált (azaz pl 1 eurót jelenleg nem 360-ért ad, hanem 370-380-ért - nem tudom a pontos árfolyamot, de meg lehet nézni, míg a bankod 360-ért adja). Csak épp az alapértelmezett az, hogy forintban terhel, és nagyon kell figyelni, hogy átállítsd.

2020. szept. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6-os jól írja. Inkább a saját bankod váltson, mint a PayPal, mert borzalmas árfolyamon vált. Amikor megjött az új kártyám, elfelejtettem átállítani. Egy alig 10 USD-s tranzakción 180 Ft-ot buktam.
2020. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!