Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diakhitelből érdemes házat venni?

Diakhitelből érdemes házat venni?

Figyelt kérdés

Baranya megyében (Pécs v környéke) szeretnék kisebb házat venni, ami az életem elindulásához jól jönne szerintem! Érdemes e ezt diákhitelből úgy megoldani, hogy amíg tanulok, a félévek (10 félév) alatt felvett pénzből egyetem végére kisebb házat vegyek? Már megemelték az igényelhető összeget havi 150 ezer Ft-ra.

Előre is köszönöm a választ!


2020. okt. 2. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
És szerinted öt év múlva az a hatmilliód, ami lesz, abból milyen házat tudnál venni pécsen?
2020. okt. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem erre voltam kíváncsi, teljesen mindegy milyet, csak ne albérletet kelljen fizetni. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy pénzügyi szempontból megéri - e.
2020. okt. 2. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg, diákként sose lesz annyi önerőd, hogy megfinanszírozz egy hiteles lakasvetelt, ha pedig a diákhitelt akarod önerőnek használni és a hitelre hitelt felvenni, hát... mindenképpen hülyeség. Arról nem is beszélve, hogy a diákhitelt vissza kell törleszteni és nem érdemes a kötelező összeggel törlesztgetni, mert akkor hosszú évekre nyúlik el a visszafizetés, és először csak a kamatot kezded visszafizetni, a tőkét csak később.

Az sztem esélytelen, hogy önmagában a félretett diákhitelt 100% önerőnek használd fel, nem számolsz a váratlan kiadásokkal, az ingatlanpiac változásával és az inflációval sem. 5 év nagyon sok idő, és 5 múlva te meg mindig csak palyakezdo leszel, még jó végzettség mellett se fogsz annyit keresni, hogy a felhalmozott hiteled miatt nyugodtak legyenek az éjszakáid. Szóval én azt mondom, hogy ne csináld.

2020. okt. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Mindenkepp erdemes felvenni a diakhitelt es berakni kamatozni. Egyreszt mert kevesebb kamatot kell fizetned ra, mint amennyit te kapsz utana. Masreszt lesz valamennyi toked, amit legrosszabb esetben visszaadsz az allamnak, jobb esetben kezdesz vele valami ertelmeset.

A hiteltol nem felni kell, hanem ertelmesen hasznalni.


De ingatlanbol csak olyat szabad venni, ami kesobb nagy esellyel konnyen eladhato lesz. Csak azert nem szabad egy olcso, rossz allapotu vagy helyen levot megvenni, hogy ne alberletet kelljen fizetni es barmi jo neked. Azzal csak odakotod magad az ingatlanhoz es hosszutavon rosszabbul fogsz jarni.

2020. okt. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az önerő miatt tervezem kimaxolni a diákhitelemet, albérlet mellett képtelen lennék annyi pénzt félrerakni, hogy meglegyen az önerő teljesen. Egy része már meg van de a maradékot diákhitelből gondolom fedezni. Hülyeség vagy sem, ezt az egy megoldást látom a saját helyzetemben jelen pillanatban.
2020. okt. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudod te milyen sokba kerül egy olcsó kis külvárosi lakás is????Arról nem is beszélve, hogy egyetem alattRENGETEG kiadásod lesz, nem fogsz tudni sokat felretenni. Én nagyon spórolós, fogamhoz verem a garast típusú ember vagyok, koliban lakom, de ígyis elég sokba kerül a megélhetésem egy hónapra...
2020. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár 1 éves kérdés, de én is így fogom csinálni.

Most kezdek egy 1,5 éves képzést majd utána egy 1 éves részképzést.

Felnőttképzésben (egyetem után) havonta 150 ezret lehet felvenni a tanfolyam teljes tartalma alatt (nyári szünidő alatt is), így ha minden jól megy kb 4,5 milliót fel tudok venni diákhitelként. Ezt folyamatosan befektetem alacsony/mérsékelt kockázat mellett egy olyan 5-6%os hozam mellett (infláció legalább fedezve van) és hozzárakva a mostani megtakarításaimat, szülői támogatást, a következő 2-3 év spórolásait lesz kb. 15 millió forintom 3 év múlva, ami elég lehet Pesten egy 1,5 szobás újpesti panel önerejéhez.

2021. okt. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!