Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Készpénzt miért használnak...

Készpénzt miért használnak még emberek, ha mindenkinek van bankkártyája?

Figyelt kérdés

És szinte majdnem mindenhol lehet már bankkártyával fizetni.


Egy volt munkatársam fiatal srác mondta hogy fizetéskor lenullázza bankszámláját, levesz mindent és otthon elrejti a készpénzt!!!


Basszus, azért azt nagyobb eséllyel lopják el mint a bankszámláról!



2020. okt. 4. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Én is kp pàrti vagyok

Mindenhol azzal fizetek, kivéve ha nagyobb összeg, pl több szàz ezer, ami egyetlen alkalommal fordult elő mostanàban, új bútorok és hàztartàsi gépek vàsàrlàsakor

2020. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Én is kiveszek minden kp-t azon kívül ami az utalásokra kell.

Egyszer amikor ellopták a kártyám és letiltottam, 10 napig míg meg nem jött az új, kölcsön kellett kérnem és ez nagyon kínos volt.


Nagyon kevés az a hely, talán nincs is, ahol kizárólag bankkártyával lehet fizetni, így a kp-nek MÉG(!) nagyobb a létjogosultsága.

2020. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
13%
Mucika! Inkasszo volt a jelem mar az oviba is. Akkor most ehen kene halni?
2020. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos nem igaz, hogy mindenhol lehet kártyával fizetni és ezen a januárban életbe lépő törvény sem változtat. Én is inkább használok készpénzt, abból annyit viszek magammal amennyi kell, ha ellopják vagy elhagynám (még nem volt rá példa) csak annyit buktam. Ha a kártya tűnik el, mehetek a bankfiókba pénzért, ami által jól meg is kopasztanak, ha már az egyéb díjakat nem vesszük bele. A készpénz ingyenes, legalábbis nekem, adót meg ígyis-úgyis kell fizetni amiből gyártják, ne húzzon le ezen felül még egy bank is.
2020. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Én az albérleti díjat készpénzben fizetem és így kb 20 ezerrel olcsóbb hogy nincs bejelentve. Ha utalnám akkor lenne nyoma.
2020. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert úgy jobban kordában tudom tartani a költekezésemet, akár boltban vásárolok, akár szórakozni megyek. A veszélyhelyet alatt átálltam a kártyás vásárolgatásra márciustól egész júliusig, mindig az lett a vége, hogy túlköltekeztem magama, és a takarékszámlámhoz is hozzá kellett nyúlnom. Jobb így, az élelmezésre és háztartási dolgokra szánt készpénzt beosztom magamnak szépen bankjegyenként hetekre szortírozva, ha pedig elmegyek szórakozni, akkor tudom, hogy annál többet úgy sem költök, mint ami nálam van.
2020. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

igen, azt az egyet érdemes nem elfelejteni, hogy akkor kerülsz szar helyzetbe, ha lehetne kártyával fizetni, de valami rendszerhiba folytán mégsem...


én már a terminálhibával megjártam egyszer benzinkúton...akkor nem volt nálam egy fillér készpénz sem...mehettem pénzt kivenni, addig személyimet letétbe rakva...meg nyilván akkor addig az a kútfej kiesett egy negyed órára nekik is...


arról ne is beszéljünk, hogy aki 99%-ban nem használja a készpénzt, az balf_szkodik vele...nem tudja megszámolni, átpörgetni, semmit, mert olyan rohadt könnyű csak odaérinteni a kártyát vagy a telefont, hogy elszokik tőle. és akkor hiába van a zsebében párezer Ft vészhelyzetre, ha szembesül vele, hogy nem tud kártyával fizetni, akkor ott tököl, mire megszámolja, mennyit kell adnia.

2020. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Én nem használok készpénzt, ha egy boltban nem lehet kártyával fizetni akkor viszontlátásra máshol növelem az árbevételt. Ha nem lenne kp akkor feketegazdaság sem, nem lenne zsebbefizu, meg hálapénz, pénztárgépen kívüli értékesítés, védelmi pénz... az adóbevételek elmaradnak, emiatt egyre magasabbak, amit azok fizetnek meg akik nem csalók. Amelyik boltban nincs kártyaleolvasó az nekem már adócsaló-gyanús, nem fogom még én is a zsebét tömni. Ráadásul mindenki összetaperolja a bankjegyeket de főleg az érméket a szutykos kezével, kezdve az ujját nyaldosó öregasszonytól a scheggét vakaró csövesig - jó pénzszámlálást kívánok minden kuporgatónak, de főleg a feketegazdaság résztvevőinek :D
2020. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
8. ha jobb kondícióban tudnának szerződést kötni a bankokkal, akkor a sok helyen alkalmaznák még. ha bemész egy pékségbe és 250 Ft-ért veszel egy kakaóscsigát, akkor az a pékség elég szarul jön ki ebből.
2020. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Fizessetek ti is közpénzzel! ;)
2020. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!