Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy milyen tartozásom került a végrehajtóhoz?

Figyelt kérdés

A végrehajtót nyilván már kérdeztem, de ő is csak annyit tud, hogy melyik közjegyzőtől került hozzá. Ott vajon tudni fogják pontosan?


Ötletem sincs, mi lehet ez, többszázezer forint. Ami volt is tartozásom, azt rendeztem már évekkel ezelőtt, kamatokkal együtt. A navnál még kérdeztem is, hogy van e még valahova tartozásom, mondták, hogy nincs.



2020. okt. 5. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha közjegyző foglalkozott vele, akkor neki tudnia kell. Bár a tartozást mindig és többször is jelezniük kellett volna neked írásban,a hol tájékoztatnak, hogy mennyivel tartozol. Ha többszöri felszólításra nem reagálsz, akkor kerül az ügy végrehajtókhoz.
2020. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

az nem lehetséges, hogy valakinek hasonlóak az adatai a tiédhez, és összekevertek benneteket?

Apum például rengetegszer kapja egy ugyanolyan nevű székesfehérvári lakos leveleit, mert az email címükben csak annyi a különbség, hogy az övében .com van, a másikéban .hu

2020. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xswerdy ***** válasza:
100%
A végrehajtónak küldenie kell első körben egy levelet, hogy hozzá érkezett ez és ez az ügy, és először még ő is felszólít, hogy fizess önként. Ez a levél tartalmazza, hogy mi az ügy, miről van szó, kinek tartozol.
2020. okt. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xswerdy ***** válasza:
egyébként ha a közjegyzői szakaszban kézbesítési vélelem miatt lett jogerős az ügy, akkor még a végrehajtónál is ellentmondhatsz.
2020. okt. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Semmilyen értesítést nem kaptam senkitől.

Csak egyik nap láttam, hogy a számlámról levont a végrehajtó x összeget inkasszó részteljesítés közleménnyel.

2020. okt. 6. 11:59
 6/8 xswerdy ***** válasza:

nem lehet, hogy ténylegesen nem laksz a bejelentett lakcímeden, és oda mennek a levelek? Menj be a végrehajtóhoz, és kérd el a másolatát annak a levélnek, amiben értesített a végrehajtás megindításáról, abban mindennek benne kell lennie.


Így azt se tudod, hogy mennyit szeretett volna behajtani?

2020. okt. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A bejelentett lakcímemen lakok. Mindig is itt laktam.

A számlámra pár hónapja csak az aktív korúak ellátása érkezik (50%-os egészségkárosultság miatt) , abból levontak valamennyit, és várakozó tételként megjelent egy többszázezres összeg.

2020. okt. 6. 18:00
 8/8 anonim ***** válasza:

"A végrehajtót nyilván már kérdeztem, de ő is csak annyit tud, hogy melyik közjegyzőtől került hozzá."


Ez nekem tök furi. Nem tudja az önálló bírósági végrehajtó, hogy milyen jogcímen hajt bármilyen összeget is? Hát még ilyenről sem hallottam...

Milyen munkát végezhet az ilyen végrehajtó, ha azt sem tudja, hogy mit hajt egyáltalán?


Végrehajtás megindításához végrehajtási lapot állítanak ki. Ezt több példányban teszik, minden érintett kap belőle. A végrehajtási lapon részletesen fel van tüntetve, hogy az ügyben ki kicsoda, milyen tartozásra kérnek végrehajtani, milyen vagyontárgyat kérnek bevonni az eljárásba, milyen összegben, és ki ellen irányul az eljárás (egyetemleges társak felsorolása, ha van).

2020. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!