Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autólízing hogyan működik?...

Autólízing hogyan működik? Illetve ezt a pénz mind elbukja az ember?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy drága autót lízingre vesznek emberek általában, illetve hogy új autónál ha kp-re is veszi az ember, 2-3 év után egy 30 milliós autónál 8-10 milliót biztosan bukik az értékvesztés miatt.


Tételezzünk fel egy 30 milliós autót.


Milyen cégek bérelhetik? Mennyi önerő és havi díj megy rá?

Ez általában tartalmazza a cascot, szervízt?


Hány % önerő kell?


Ha a lízing végén nem veszem meg az autót, akkor minden pénzt buktam, amit fizettem?


A cég ugyan költségként írja le ezt a pénzt, de ha valaki mondjuk nem autóval jár, akkor ezt a pénzt akár ki is tudja venni mind?


Vagy miért éri meg lízingelni?


Aki ért hozzá, kérem foglalja össze nekem, mert nagyon érdekel a téma, főleg az apró betűs részek és okosságok, ami van az egész mögött!


Köszönöm előre is!


2020. okt. 6. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem olyan bonyolult ez. Hasonló a részletfizetéshez, csak itt nem kerül tulajdonodba az autó.
2020. okt. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyra vágyó szegények és trükkös cégek kedvenc jármű bwérlési formája.
2020. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Épp ez érdekel, hogy mitől trükkös?


1# és miért nagyravágyó?

Volt egy ismerősöm, milliárdos céget vezetett, régebben autót vett kp-ra mindig és cserélte 4 évente, utóbbi 6 évben viszont már lízingelte autóit, 3 at is a cégnél, nagy értékűt, amiket cseréltek is amikor kellett, pedig tudom, hogy nem csak a cég volt milliárdos, hanem maga a tulaj is, mégis lízingelt.


Sajnos megkérdezni már nem tudom tőle, más közeli ismerős nincsen.


Eddig nem segítettek semmit a válaszok...

2020. okt. 6. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Cégnek éri meg mert az áfa visszaigényelhető a céges használat mértékében persze a leasingbe adó elviszi az áfa hasznát. Így marad a cégnek annyi hogy a fenntartása javítása kezelése nem kerül semmibe. Telefonon nyomod gombot hogy baj van jönnek megoldják elviszik.


Ennyi, alapvetően bukás az egész de jobb embereknek céges kocsit adni mint fizetés emelest az adójogszabályok miatt

2020. okt. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Példa. Józsika kap céges autót megveszi a cég zárt végű leasinggel 150 ezer havonta.

Ha a 150et fizetésre koltene akkor Józsika kapna 70ezres emelést , amit keveselne mert 100 kell neki az új kocsi miatt, de igy kap egy kocsit. A kocsi elveheto, de a fizetés nem csökkenthető, jozsika havi 70ert passatot nem vesz de igy meg neki is lehet.

2020. okt. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Cégnek azért éri meg, mert a nyílt végű lízing szolgáltatásnak felel meg, így az áfa részen vagy egészben levonható.
2020. okt. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!